fot. ESL/Adela Sznajder

IEM Katowice 2021 bez udziału publiczności. Zawody przeniesione do studia ESL

Intel Extreme Masters Katowice w 2020 roku bez wątpienia był wyjątkowy, bo w ostatniej chwili okazało się, że turniej odbędzie się bez publiczności. Wyjątkowe będą także zawody w roku 2021, bo te po raz pierwszy w historii nie będą mieć miejsca w Spodku.

Ma to oczywiście związek z niepewną sytuacją zdrowotną na świecie. Na ten moment trudno jednoznacznie przewidzieć, jak będzie wyglądała kwestia przemieszczania się tak dużej rzeszy osób oraz organizacji masowej imprezy, wydaje się jednak, że szanse na to, iż zmieni się ona diametralnie w stosunku do tego, co ma miejsce teraz, jest raczej niewielka. W związku z tym ESL podjęło decyzję o przeniesieniu zawodów do jednego ze swoich studiów ulokowanych w Europie. W tej sytuacji impreza rozegrana zostanie bez udziału publiczności, na miejscu zaś obecne będą wyłącznie uczestniczące drużyny oraz ekipa techniczna.

W związku z tym osoby, które posiadają już bilet na katowicką imprezę, mają dwie możliwości – mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy lub też zachować wejściówkę, która będzie ważna na czas turnieju w 2022 roku. W tym miejscu warto wspomnieć, że nadal istnieje szansa, że IEM Katowice 2021 odbędzie się całkowicie w internecie, jeżeli nie będzie możliwe podróżowanie lub też zapewnienie osobom obecnym w studiu dostatecznego bezpieczeństwa.

Intel Extreme Masters Katowice 2021 planowo ma zostać rozegrane między 16 a 28 lutego. Udział w zawodach mają wziąć 24 ekipy CS:GO, które rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Twórcy PUBG Mobile walczą z oszutami. Kolejne wielkie banowanie w grze

Nikt z nas nie lubi oszustów w grach. Nie inaczej jest z twórcami PUBG Mobile, którzy cały czas próbują walczyć z użytkownikami stosującymi nielegalne...