Edward Gaming niegdyś było czołową chińską formacją w świecie League of Legends. Wielokrotnie pojawiała się ona na najważniejszych turniejach międzynarodowych, regularnie osiągając w nich niezłe rezultaty. Chociaż to mało powiedziane, bo od 2014 do 2018 roku pojawiła się ona na Mistrzostwach Świata, tylko raz nie kwalifikując się do play-offów. Natomiast w 2015 roku sięgnęła po trofeum Mid-Season Invitational. Ostatnie dwa lata to jednak równia pochyła jeżeli chodzi o formę EDG. Niemniej organizacja będzie starała się zmienić ten stan rzeczy z nowym składem, który został dzisiaj ogłoszony.

W nim znalazło się kilka legendarnych nazwisk, jak i parę osobistości, które nie wyrobiły sobie jeszcze renomy. Do tej pierwszej kategorii z pewnością zalicza się między innymi Ming "Clearlove" Kai, który w tym tygodniu wrócił z emerytury do kariery profesjonalnego gracza. W kuluarach można także mówić o Tianie "Meiko" Ye czy Lee "Scoucie" Ye-chanie, którzy na azjatyckiej scenie rywalizują od dawna. Duet zdecydował się przedłużyć kontrakty z Edward Gaming.

Za to nowymi twarzami będą między innymi Park "Viper" Do-hyeon czy Li "Flandre" Xuan-jan. Dwójka co prawda rywalizuje na najwyższym szczeblu rozgrywek w Azji od lat, niemniej nie zdołała do tej pory sięgnąć po żadne ważniejsze puchary. Dlatego też jej angaż w nową wersję EDG jest pewnego rodzaju ostatnią deską ratunku i szansą na udowodnienie swojej wartości.

Tak prezentuje się nowy skład Edward Gaming:

Misfits Li "Flandre" Xuan-Jun
Huang "Xiaoxiang" Xiang
Ming "Clearlove" Kai
Zhao "Jiejie" Li-Jie
Lee "Scout" Ye-chan
Kim "Gori" Tae-woo
Park "Viper" Do-hyeon
Wang "Hope" Jie
Tian "Meiko" Ye