STS
fot. Riot Games

Druga szansa dla Tarzana. Leśnik przenosi się do Chin

Chińska organizacja LNG Esports ogłosiła, że do jej składu dołączył Lee „Tarzan” Seung-yong, znany dotąd z gry w koreańskim Griffin. Zarówno dla drużyny jak i gracza będzie to okazja do rehabilitacji po niezadowalającym sezonie 2020. [Official] Lee „Tarzan” Seung-yong joins LNG as their new jungler.#LPL pic.twitter.com/TpvKybBuxz — Korizon (@KorizonEsports) December 17, 2020 Tarzan rok temu […]

Chińska organizacja LNG Esports ogłosiła, że do jej składu dołączył Lee „Tarzan” Seung-yong, znany dotąd z gry w koreańskim Griffin. Zarówno dla drużyny jak i gracza będzie to okazja do rehabilitacji po niezadowalającym sezonie 2020.

Tarzan rok temu mógł poszczycić się 1 miejscem podczas rund zasadniczych obydwu splitów League of Legends Champions Korea, dwoma wicemistrzostwami w lidze koreańskiej oraz przyzwoitym występem na Worldsach. Wielu ekspertów uważało go za jednego z najlepszego dżunglerów na świecie. Niestety, tegoroczne występy w LCK były wielkim rozczarowaniem. Jego drużyna najpierw znalazła się na samym dnie tabeli z bilansem 5-13, a następnie została zdemolowana przez rywali podczas turnieju barażowego i zdegradowana do niższej ligi.

LNG Esports również nie ma powodów do zadowolenia po zeszłorocznym sezonie. Przez cały rok drużyna okupowała dolną połowę tabeli, kończąc oba splity z bilansem 5-11. W tegorocznym preseasonie organizacja zdecydowała się na niemal całkowitą przebudowę składu. Tarzan jest zdecydowanie największym nazwiskiem wśród nowych nabytków i na pewno pokładane są w nim duże nadzieje.

W tegorocznym oknie transferowym nie brakuje emocji, szczególnie jeśli chodzi o League of Legends Pro League. Nowy sezon niewątpliwie będzie okazją zarówno dla Tarzana jak i jego nowej drużyny, by zaistnieć w LPL. Pozostaje nam przekonać się, czy nowa liga będzie dla młodego Koreańczyka wybawieniem, czy kolejnym nieudanym rozdziałem w jego karierze.

Tak prezentuje się obecnie skład LNG Esports:

Misfits Chang „M1kuya” Xiao
Lee „Tarzan” Seung-yong
Bae „Plex” Ho-young
Xie „icon” Tian-Yu
Liao „Iwandy” Ding-Yang

Śledź transfery na scenie League of Legends:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Smeb, kt Rolster, Worlds 2018

Smeb kończy karierę. "Wsparcie, które otrzymywałem od fanów, zawsze było wielkim motywatorem"

Song "Smeb" Kyung-ho to kolejna gwiazda League of Legends Champions Korea, która postanowiła zakończyć karierę profesjonalnego gracza po zakończeniu s...