STS
fot. Riot Games

Mistrz świata z 2016 roku zasila szeregi KT Rolster

Karuzela transferowa w League of Legends powoli dobiega końca. Dokładniej mówiąc, w zachodnich regionach okienko się już praktycznie zakończyło. Inaczej za to sytuacja wygląda w Azji, wszak w Chinach dopiero niedawno nastąpiło poruszenie i zespoły zaczęły masowe roszady. To miało bezpośredni wpływ także na Koreę Południową, w której niektóre ekipy jedynie czekały na nowe nazwiska na rynku transferowym. Jednym z nich zdecydowanie jest Kang „Blank” Sun-gu, który zdecydował się dołączyć do KT Rolster.

Zawodnik ma na swoim koncie nie lada osiągnięcia, gdyż w 2016 roku sięgnął po Puchar Przywoływacza jako członek SK Telecom T1. 22-latek wraca do Korei Południowej po osiemnastomiesięcznej przygodzie nie w Państwie Środka, a w Japonii. Tam występował w barwach Sengoku Gaming, z którym nie zdołał osiągnąć zbyt wiele. Co prawda Koreańczyk dwukrotnie stanął na drugim miejscu podium podczas tegorocznych rund League of Legends Japan League, jednak nie ma co ukrywać, że ambicje byłego mistrza świata na pewno są większe. Dlatego też kiedy Blankiem zainteresowało się KT Rolster, leśnik najprawdopodobniej nie zastanawiał się za długo.

Nowy zespół Kanga sam w sobie ma za sobą burzliwy okres. Po dwóch nieudanych latach rywalizacji w League of Legends Champions Korea, podczas których drużyna tylko raz zakwalifikowała się do play-offów, włodarze zdecydowali się na poważne przetasowanie składu. W wyniku tego niemalże cała podstawowa piątka i rezerwowi, którzy w tym roku występowali w biało-czerwonych trykotach znaleźli się poza formacją. KT Rolster nie zwlekało i tuż po otwarciu okienka transferowego w listopadzie zaczęło rekrutować nowe osobistości. Blank będzie raczej jednym z ostatnich dodatków, gdyż z nim skład KTR liczy już jedenastu członków.

Tak prezentuje się obecnie skład KT Rolster:

Misfits Cho „Castle” Hyeon-seong
Choi „Doran” Hyeon-joon
Kang „Blank” Sun-gu
Lee „Bonnie” Gwang-su
Kim „GIDEON” Min-seong
Son „Ucal” Woo-hyeon
Lee „Vicla” Dae-gwang
Lee „HyBriD” Woo-jin
Oh „Noah” Hyeon-taek
Park „Rebel” Geun-woo
Jang „Zzus” Joon-soo

Śledź transfery na scenie League of Legends:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 21 grudnia 2020

– 1. Illuminar Gaming 7669 pkt reatz – mouz – Snax – Vegi – phr – imd (t) – 2. Actina PACT 6446 pkt darko – lunAt...