Plotki o tym, że FunPlus Phoniex zamierza powrócić na scenę Counter-Strike'a, przewijają się w mediach już od wielu tygodni. Wygląda jednak na to, że sprawa wreszcie znajdzie swój finał, a włodarze z Państwa Środka zaangażują skład związany dotychczas z GODSENT.

O rozmowach pomiędzy obiema organizacjami po raz pierwszy dowiedzieliśmy się w październiku, aczkolwiek wówczas miały one charakter nieoficjalnych doniesień. Potem temat wyraźnie ucichł i przez pewien czas można było odnieść nawet wrażenie, że ostatecznie do przenosin nie dojdzie, zwłaszcza że w międzyczasie pojawiły się sygnały, że Jesse "zehN" Linjala znalazł się na celowniku ENCE. Jednakże dziś wszystko wskazuje, że negocjacje udało się doprowadzić do szczęśliwego końca, zaś samo FPX zdążyło już nawet zaprezentować swój nowy skład CS:GO na zamkniętym wydarzeniu w Azji.

Nadchodzącą finalizację zapowiedział też Petar "Peca' Markovic, generalny menadżer FPX, do którego zwrócił się Ryan Friend z Rush B Media: – Od kilku miesięcy toczyliśmy z GODSENT zaawansowane negocjacje odnośnie do składu CS:GO. Ostatecznie doszło do porozumienia, w wyniku którego gracze GODSENT trafią do FunPlus Phoenix 1 stycznia 2021 roku. Wobec tego teraz czekamy już tylko na samych zawodników oraz ich prawników, by ci przyjrzeli się kontraktom i potem ostatecznie je podpisali. Nie możemy się już doczekać, by wejść w nowy rok z naszym składem CS:GO.

Jeżeli wspomniany wyżej transfer zostanie sfinalizowany, skład FunPlux Phoenix będzie prezentować się następująco:

  • Jesse „zehN⁠” Linjala
  • Martin „⁠STYKO⁠” Styk
  • Pavle „Maden’ Bošković
  • Asger „Farlig⁠” Jensen
  • Jonatan „⁠Devilwalk” Lundberg – trener

Przypomnijmy, że pierwsza przygoda FunPlus Phoniex z Counter-Strikiem miała miejsce na początku 2020 roku, gdy to organizacja zaangażowała graczy Heroic, by ci reprezentowali ją podczas inauguracyjnej edycji Flashpointa. Duńczycy zdążyli nawet wystąpić w pierwszym etapie rozgrywek, ale potem nagle powrócili do pod skrzydła poprzedniego pracodawcy, gdy na jaw wyszło, że Patrick "es3tag" Hansen podpisał wchodzącą w życie w lipcu umowę z Astralis. W związku z tym FPX dokończyło sezon Flashpointa przy wsparciu zawodników Bad News Bears, a potem zawiesiło sekcję CS:GO, zapowiadając jednak jej powrót w przyszłości.