fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Cloud9 blisko zakontraktowania trenera i szóstego zawodnika?

Wygląda na to, że skład CS:GO podległy Cloud9 niedługo zostanie poszerzony. A przynajmniej na to wskazują medialne doniesienia, według których pod skrzydła amerykańskiej organizacji trafić ma nowy trener, a także szósty zawodnik.

Wakat na stanowisku szkoleniowca powstał tuż przed końcem ubiegłego roku, gdy szeregi C9 niespodziewanie opuścił Aleksandar „kassad” Trifunović. Jak twierdzi Rynan Friend z Rush B Media, następcą Serba miałby zostać  Chris „Elmapuddy” Tebbit, który przez ostatni rok odpowiadał za wyniki Gen.G Esports. Zespół ten pod wodzą Australijczyka wygrał DreamHack Open Anaheim 2020 oraz ESL One Road to Rio. Potem jednak dopadły go problemy natury kadrowej. Co ciekawe, dla 24-latka byłby to powrót do Cloud9, gdzie pracował już między wrześniem a grudniem 2019 roku jako asystent  Jamesa „JamezaIRL” Macaulaya.

Ale to nie koniec. Wszak już kilka miesięcy temu włodarze organizacji ogłosili, że zamierzają zbudować sześcioosobowy skład i niewykluczone, że już niedługo przekują te słowa w czyn. Według Guillaume „neLa” Canelo z 1pv.fr na celowniku C9 znalazł się Erick „Xeppaa” Bach, 20-latek, którego jeszcze do niedawna można było oglądać w barwach Chaos Esports Clubu. Młody Amerykanin wraz ze swoimi dotychczasowymi kolegami zdążył zanotować kilka ciekawych rezultatów, wywalczając nawet awans na Intel Extreme Masters Katowice 2021. Niemniej potem pojawiły się problemy, bo wspomniana organizacja wycofała się ze wspierania sceny CS:GO, przez co Xeppaa i spółka znaleźli się na lodzie.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład CS:GO Cloud9 będzie prezentować się następująco:

  • Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Özgür „⁠woxic⁠” Eker
  • Ricky „⁠floppy⁠” Kemery
  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Erick „Xeppaa” Bach
  • Chris „Elmapuddy” Tebbit – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Selfmade, Fnatic, LEC 2020 Spring Split

Kto będzie rządził w europejskim LoL-u? Oto ścisła czołówka graczy LEC 2021 Spring

Już 22 stycznia rozpocznie się wiosenny split League of Legends European Championship 2021. W minionym okienku transferowym z Europy uciekło kilku świ...