Dziesięciu zaktualizowanych bohaterów, trzynaście poprawek w przedmiotach czy pięć nowych skinów – tak w skrócie można opisać aktualizację 11.1, która trafiła już do League of Legends. Pierwszy patch w 2021 roku przynosi zatem mnóstwo zmian – zarówno tych mniej, jak i bardziej wyczekiwanych.

Patch 11.1: buffy i nerfy bohaterów

Na początek przyjrzyjmy się temu, co Riot Games przygotowało w kwestii czempionów. Pięciu członków Ligi Legends otrzymało wzmocnienia. Silniejsi dzięki najnowszej aktualizacji staną się Gnar (większe obrażenia i spowolnienie z Q, większy zasięg i czas działania premii do prędkości ataku E), Karma (zwiększona wytrzymałość tarczy z E), Qiyana (poprawione podstawowe statystyki: przyrost zdrowia i obrażenia od ataku), a także Ryze (Q będzie kosztowało mniej many) i Xayah (E będzie kosztowało mniej many i będzie miało krótszy czas odnowienia).

CZYTAJ TEŻ:
Nowy sezon rankingowy w League of Legends coraz bliżej. Poznaliśmy oficjalną datę startu

Skoro są buffy, to muszą być też nerfy. W tej kategorii znajdziemy trzy postaci. Fiddlesticks nie będzie już tak mocny w dżungli, wszak jego W będzie miało dłuższy czas odnowienia. Z obserwacji Riotu wynikało też, że za dobrze, przynajmniej na przeciętnym poziomie rozgrywki, radził sobie Master Yi. Z tego powodu wydłużono czas odnowienia jego Q na wyższych poziomach. Nerf hammerem dostał też Pantheon, w wyniku czego wolniej będzie się regenerowało jego zdrowie, a W będzie zadawało mniej obrażeń skalowanych od ataku wzmocnionej umiejętności.

Są też dwaj czempioni, których nie można wrzucić ani do worka ze wzmocnieniami, ani z osłabieniami. Amerykańskie studio nazwało to po prostu zmianami. Yasuo i Yone, czyli dwaj bracia z LoL-a, będą mieli mniejszy przyrost obrażeń do ataku, ale za to zwiększono u nich pasywną premię do szansy na trafienie krytyczne. Jednocześnie zmniejszono współczynnik konwersji nadmiernej szansy na trafienie krytyczne na obrażenia od ataku. W ten sposób Riot chce dostosować tych bohaterów do wcześniejszych poprawek w wykorzystywanych przez nich przedmiotach.

Zmiany w przedmiotach

Od momentu wprowadzenia do League of Legends nowych przedmiotów, Riot w zasadzie co aktualizację serwuje nam poprawki z nimi związane. Tak jest i tym razem. Część itemów zostało wzmocnionych, inne osłabiono. Doczekaliśmy się również istotnych aktualizacji przedmiotów zadających obrażenia eksplozywne.

Kostur Archanioła doczekał się kolejnej partii wzmocnień. Tym razem zmieniono przedmioty potrzebne do jego budowy i podniesiono moc umiejętności, jednak obniżono procent mocy umiejętności zyskiwanej na podstawie many. Oniańskie Buty Jasności Umysłu gwarantować będą większe przyspieszenie umiejętności, natomiast Pieść Bitewna Shurelyi da posiadaczom tego przedmiotu większą prędkość ruchu. Buffa otrzymał też Huragan Runaana. Obniżając całkowity koszt przedmiotu, usuwając obrażenia od ataku oraz ustalając obrażenia pocisków Furii Wiatru na poziomie 40% całkowitych obrażeń od ataku, Riot ma nadzieję, że item ten stanie się bardziej popularny wśród strzelców jako drugi zakup.

Nie ucieszą się ci, którzy w ostatnim czasie chętnie sięgali po Manamune. Przedmiot ten będzie teraz droższy o 300 sztuk złota, a procent obrażeń od ataku zyskiwanych na podstawie many zarówno na poziomie podstawowym, jak i po ewolucji w Muramanę, będzie wynosił 2,5%. Ponadto Szok w wyższej wersji przedmiotu nie będzie już ograniczony do zaklęć zadających obrażenia od ataku.

Dochodzimy w końcu do poprawek związanych z przedmiotami zadającymi obrażenia eksplozywne. W związku z narzekaniami graczy Riot postanowił je zmniejszyć, zastępując je statystykami. Do grona tych przedmiotów zaliczają się Mroczne Ostrze Draktharru, Szpon Ciemnego Typa, Hextechowy Pas Rakietowy, Nocny Żniwiarz, Moc Trójcy, Chłeptacz Posoki i Łamacz Falangi.

Skiny w patchu 11.1

Wraz z aktualizacją 11.1 do League of Legends trafi pięć nowych skinów. Otrzymają je Quinn, Gragas, Xin Zhao, Kled i Kalista. Wszystkie możecie zobaczyć poniżej.

Pełny opis patcha 11.1 do League of Legends możecie znaleźć tutaj.