STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Dambaj i Sater będą rywalizować we Włoszech. Polacy dołączyli do Axolotl

Damian „Dambaj” Bajor i Bartosz „Sater” Szabliński w najbliższym czasie będą rywalizować na włoskiej scenie League of Legends. Obaj zawodnicy dołączyli bowiem do Axolotl, czyli formacji, która dopiero co wykupiła slota w tamtejszych zmaganiach. Rodzimy botlaner może pochwalić się sporym doświadczeniem na polskiej scenie oraz zdecydowanie mniejszym jeśli chodzi o międzynarodowe zawody. Dambaj w przeszłości […]

Damian „Dambaj” Bajor i Bartosz „Sater” Szabliński w najbliższym czasie będą rywalizować na włoskiej scenie League of Legends. Obaj zawodnicy dołączyli bowiem do Axolotl, czyli formacji, która dopiero co wykupiła slota w tamtejszych zmaganiach.

Rodzimy botlaner może pochwalić się sporym doświadczeniem na polskiej scenie oraz zdecydowanie mniejszym jeśli chodzi o międzynarodowe zawody. Dambaj w przeszłości reprezentował chociażby piratesports, PRIDE czy Gentlemen’s Gaming. W swojej karierze dwukrotnie uplasował się w top 4 Ultraligi. Z kolei Sater może być kojarzony z takimi formacjami, jak Wisła Płock eSports, Katastrofa Awionetki i Together Esports. Toplaner kilka razy próbował dostać się od UL poprzez kwalifikacje, jednak udało mu się to tylko raz. W grudniu ubiegłego roku zasilił szeregi wywodzącego się z Włoch Romulea eSport, z którym wystartował w kwalifikacjach do PG Nationals 2021. Zespół przebrnął przez otwarty oraz zamknięty etap, gwarantując sobie miejsce w rozgrywkach.

Jak widać, Sater na długo w Romulea nie zagościł, gdyż dziś otrzymaliśmy wiadomość, że on i Dambaj dołączyli do innej ekipy z włoskiej ligi. Tą jest zupełnie nowy twór, czyli Axolotl. Organizacja wykupiła miejsce w PG Nationals od Campus Party Sparks. W podstawowym składzie, oprócz dwóch zawodników z Polski, znajdą się także Szwed, Włoch i Duńczyk. Dżunglerem został Robin „Rawbin IV” Eggenberger, na środkowej alei oglądać będziemy Daniela „akiego” Lauriego, zaś kompanem Dambaja na bocie został Batuhan „Kibah” Gazier Kibar. Funkcję głównego szkoleniowca sprawował będzie Nicolò „Hybrid” Settanni.

Skład Axolotl na PG Nationals 2021 Spring:

Bartosz „Sater” Szabliński
Robin „Rawbin IV” Eggenberger
Daniel „aki” Lauri
Damian „Dambaj” Bajor
Batuhan „Kibah” Gazier Kibar
Nicolò „Hybrid” Settanni

Włoskie rozgrywki League of Legends mają wystartować już za tydzień, 13 stycznia 2021 roku.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fnatic Klaj - IEM Katowice 2016

Oto pierwszy element nowego AGO ROGUE. Były gracz Fnatic trenerem drużyny

AGO ROGUE może bardzo miło wspominać ubiegły rok. Formacja w Ultralidze zajęła pierwsze i drugie miejsce, zaś w ramach European Masters raz dotarła do...