W grudniu zeszłego roku Romulea Esports, czyli dość młody twór na włoskiej scenie League of Legends, wywalczyła sobie miejsce w czołowej lidze Półwyspu Apenińskiego, jaką jest PG Nationals. W boju o awans do tych rozgrywek pomogła trójka naszych rodaków – Bartosz "Sater" Szabliński, Szymon "Kanna" Kawęcki oraz Marcin "bucu" Świech. W wiosennej rundzie samej ligi zobaczymy jednak tylko jednego z wymienionej trójki, a mianowicie midlanera. Pozostali dwaj Polacy znaleźli inne drużyny, ale sama liczba rodzimych graczy w składzie Romulei pozostała bez zmian.

Dziś organizacja zaprezentowała oficjalną piątkę League of Legends w nadchodzącym sezonie PG Nationals i podobnie jak podczas samych eliminacji do walki przystąpi polsko-włoska piątka z przewagą biało-czerwonych flag. Zamiast Satera na górnej alei zobaczymy jednak Kamila "LeQu" Rosika, wcześniej reprezentującego barwy PRIDE i Gentlemen's Gaming w Ultralidze oraz 7more7 w Trinity Force Pucharze Polski. Z kolei w miejsce Kanny wszedł Krystian "Chris" Dobrzański, którego również mogliśmy oglądać w ostatnim sezonie UL, aczkolwiek w barwach Komputronik H34T. Pozostała część dywizji LoL-a nie uległa zmianie – na dolnej alei zobaczymy Giacomo "Countera" Manconiego oraz Valentino "FoXa" Volpato, a trenerem zespołu będzie Denis "Negativve" Golovin.

Skład Romulea Esports na PG Nationals 2021 Spring:

Kamil "LeQu" Rosik
Krystian "Chris" Dobrzański
Marcin "bucu" Świech
Giacomo "Counter" Manconi
Valentino "FoX" Volpato
Denis "Negativve" Golovin

Niemniej to niejedyni Polacy, którzy już wkrótce rozpoczną walkę o mistrzostwo Włoch. Wczoraj poznaliśmy skład Axolotl, w którym zobaczymy wspomnianego powyżej Satera oraz Damiana "Dambaja" Bajora. Większość składów uczestników PG Nationals 2021 nie została jeszcze oficjalnie przedstawiona, więc niewykluczone, że na tym polskie akcenty się nie skończą. Wiosenny split wystartuje 13 stycznia, aczkolwiek na chwilę obecną harmonogram pierwszego tygodnia pozostaje tajemnicą.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia prezentacji składu Romulei poprzez wideo przygotowane przez organizację: