Wczoraj wicemistrz Polski w League of Legends, AGO ROGUE, ogłosił pozyskanie Johana "Klaja" Olssona jako nowego trenera zespołu. Dziś natomiast poznaliśmy pierwszego podopiecznego Szweda w nadchodzącym sezonie Alior Bank Ultraligi. Będzie nim Lukas "Lurox" Thoma, były zawodnik FC Schalke 04.

CZYTAJ TEŻ:
Oto pierwszy element nowego AGO ROGUE. Były gracz Fnatic trenerem drużyny

Barwy klubu sportowego z Gelsenkirchen niemiecki dżungler reprezentował przez ostatnie dwa lata i choć zdecydowaną większość tego czasu spędził w akademii, to miał również okazję pokazać się w League of Legends European Championship, i to zarówno w wiosennym, jak i letnim splicie. Szczególnie ten drugi będzie jednak wspominał negatywnie, bo podczas trzech pierwszych tygodni jego zespół nie odniósł ani jednego zwycięstwa. To zmusiło włodarzy do zmiany w składzie, która przyniosła dobre wyniki – Schalke w niebywałym stylu wywalczyło miejsce w play-offach LEC i było o krok od awansu na Worlds, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

To nie była już jednak przygoda Luroxa, który w tym samym czasie walczył znów pod banderą Schalke 04 Evolution w European Masters. Mimo udanej pierwszej kolejki fazy grupowej druga poszła już katastrofalnie, bo jego zespół przegrał wszystkie trzy spotkania i zakończył zmagania na trzecim miejscu w grupie A. Ostatnią okazją do zaprezentowania swoich zdolności w roku 2020 były finały Prime League, gdzie S04 Evolution dotarło do samego finału, ale w nim po pięciomapowym dreszczowcu przegrało z mousesports.

Teraz 21-latek powalczy w zupełnie nowym środowisku pod banderą obecnego mistrza EU Masters. – Cieszę się, mogąc w końcu ogłosić, że dołączyłem do AGO ROGUE. Mam wysokie oczekiwania wobec nadchodzącego roku i jestem bardzo zadowolony z mojej drużyny – oznajmił Lurox, wkrótce po tym kierując również kilka słów prosto do polskich kibiców. Czy z nim na pokładzie AGO ROGUE obroni tytuł mistrza European Masters? Do tego potrzebny będzie najpierw dobry występ w piątym sezonie Ultraligi, który wystartuje... niebawem™.