STS
fot. Riot Games

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Co przyniosą najbliższe aktualizacje League of Legends?

Nowy rok dopiero co nadszedł, a w League of Legends dzieje się naprawdę dużo. Jeszcze w tym tygodniu na serwerach pojawiła się pierwsza aktualizacja gry w 2021, a za rogiem czają się inauguracje rozgrywek na całym świecie. Jakby tego było mało, dzisiaj startuje oficjalnie sezon 11. Na tym nie koniec nowości i rzeczy, których możemy oczekiwać, wszak Riot Games zapowiedziało już kolejne zmiany. Tradycji stało się zadość i te ponownie ogłosił Mark „Scruffy” Yetter.

Tym razem jednak nie dostaliśmy tylu konkretów co zazwyczaj – one zapewne pojawią się w ciągu najbliższych tygodni. Yetter podzielił nadchodzące poprawki na dwie kategorie. Pierwszą z nich są gotowe już zmiany, a druga dotyczy obszaru, na którym Riot skupi się w kolejnych patchach.  Jak podkreśla sam Scruffy, wraz z zespołem oczekuje on wprowadzenia niektórych z nich w aktualizacji 11.2.

Na początku skupmy się na tej pierwszej grupie. Według Yettera na wprowadzenie do gry czekają nowinki dotyczące przedmiotów, a konkretniej ich burstu. Dodatkowo mają zostać zmienione koszty przedmiotów mitycznych dla wspierających. Poza tym Riot ponoć zakończył pracę nad balansowaniem pewnych pozycji i ról, jednakże ta myśl nie została w żaden sposób rozwinięta, więc możemy się wyłącznie domyślać, o co chodzi.

Więcej zmian znajdziemy za to w drugiej wskazanej przez Scruffy’ego kategorii. Przez najbliższe aktualizacje amerykańskie studio będzie się skupiało między innymi na… itemach. Zespół pracuje nad tym, aby przedmioty mityczne dla tanków były bardziej różnorodne i przynosiły więcej satysfakcji, podobnie jak te dla wspierających. Ma się on również pochylić nad Złodziejem Esencji i bohaterami, którzy często na nim polegają. Co więcej, można spodziewać się zmian dotyczących leczenia, pochodzącego zarówno od itemów jak i umiejętności postaci. Naturalnie Riot pracuje także nad samymi czempionami. Mowa tutaj o hotfixach, które będą miały na celu poprawić ich stan po wprowadzeniu presezonu, jak i o reworkach.

CZYTAJ TEŻ:
Kiedy kolejne aktualizacje League of Legends w 2021 roku? Znamy harmonogram

Tak jak wspomnieliśmy, nieznane są konkrety co do wprowadzenia danych zmian na serwery League of Legends. Możemy być za to pewni, że aktualizacja oznaczona numerem 11.2 pojawi się w grze 21 stycznia i niewykluczone, że będzie zawierała niektóre z omówionych nowości.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nieoczekiwana zmiana w CS:GO po aktualizacji. Bot nie zastąpi gracza po rozłączeniu z serwerem

Valve lubi zaskakiwać i kilka godzin temu zrobiło to ponownie. Amerykańska firma udostępniła bowiem nową aktualizację Counter-Strike'a: Global Offensi...