av3k
fot. ESL/Stephanie Lindgren

Wraca Quake Pro League, przed Avkiem pierwszy mecz w Stage 2

Od zakończenia finałów pierwszego etapu Quake Pro League Season 2 minął prawie miesiąc. Nadeszła więc pora na etap drugi – ten rozpocznie się właśnie dziś i, co ważniejsze, także dziś zobaczymy w akcji Macieja „Avka” Krzykowskiego.

Jedyny Polak w stawce Stage 1 zakończył na miejscach 13-16., ale ma prawo czuć spory niedosyt, bo przecież jeszcze w pierwszych kolejkach fazy zasadniczej prezentował się fantastycznie. Bez wątpienia więc reprezentant Endpoint CeX ponownie powalczy o udaną inaugurację, ale na pewno nie będzie o to łatwo. Warto bowiem wspomnieć, że pierwszą przeszkodą na jego drodze będzie Alexei „cYpheR” Yanushevsky. Białorusin w minionych tygodniach odznaczał się naprawdę wysoką formą i pierwszy etap QPL zakończył w najlepszej czwórce, przegrywając z późniejszym wicemistrzem, Adriánem „RAISYM” Birgánym.

A skoro o Węgrze mowa, to i on zamelduje się w niedzielę na serwerze. 25-latek zmierzy się ze starszym od siebie o dziesięć lat Garethem „GaRpYm” Marshallem, który powraca do Pro Ligi po ponad rocznej przerwie – po raz ostatni wystąpił w niej pod koniec 2019 roku, gdy to po porażce ze wspomnianym cYpHeRem spadł do Challengera. Pierwszą kolejkę zainauguruje natomiast inne rozgrywane na europejskich serwerach starcie. W nim jeden z faworytów rozgrywek, Marco „vengeurR” Ragusa, podejmie Sebastiana „Spart1e’a” Siirę, który w Stage 1 do ostatnich chwil walczył o bezpośrednie utrzymanie.

Harmonogram pierwszej kolejki prezentuje się następująco:

10 stycznia
16:00 Spart1e vs vengeurR BO3
17:00 Effortless vs DaHanG BO3
18:00 dooi vs ZenAku BO3
19:00 cYpHeR vs Av3k BO3
20:00 nosfa vs cha1n BO3
21:00 RAISY vs GaRpY BO3
22:00 rapha vs psygib BO3

Wszystkie mecze Quake Pro League Season 2 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

stavn: Bolało nas, że ludzie uważali, iż nie wygraliśmy ESL One Cologne uczciwie

Martin "⁠stavn⁠" Lund ma zaledwie 18-lat, ale już teraz został doceniony. Młody Duńczyk otrzymał bowiem od serwisu HLTV tytuł 12. najlepszego zawodnik...