Do 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pozostało jeszcze trochę czasu, ale aukcje, których celem jest wspomożenie fundacji, trwają już od jakiegoś czasu. W inicjatywę włączyła się również sieć sklepów ze sprzętem komputerowym, RTV i AGD, NEONET.

Podkreślanie rodowodu NEONET jest dla nas niezwykle istotne. Tym bardziej cieszymy się, kiedy działania te wpisują się w inicjatywy charytatywne, takie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wierzymy w moc pomagania i w to, że dobro wraca – stwierdził Mieszko Sibilski, rzecznik prasowy NEONET. W związku z tym sieć zaplanowała szereg aukcji, a w ramach jednej z nich wygrać można najnowszą konsolę PlayStation 5 oraz, co nie mniej znaczące, prawo do wspólnego treningu z Damianem "natsu" Gajewskim, który na co dzień reprezentuje barwy Śląska Wrocław Esports na scenie gry FIFA 21, rywalizując m.in. w Ekstraklasa Games PRO.

Nieważne, czy jesteś początkującym graczem, czy też aspirujesz do bycia zawodowcem. Trening ze mną na pewno pomoże w rozwinięciu Twoich umiejętności. Będzie też niezapomnianym doświadczeniem, a może nawet impulsem do wejścia w świat esportu – przyznał natsu. – Kiedy tylko otrzymaliśmy propozycję, by wspólnie z NEONET zorganizować aukcję na rzecz Orkiestry, nie mieliśmy wątpliwości, że chcemy w to wejść. W WKS Śląsk Wrocław uwielbiamy pomagać. Możemy nawet śmiało powiedzieć, że wspieranie inicjatyw charytatywnych jest w naszym DNA – wtórował mu Paweł Żurowski, prezes Śląsk Wrocław Esports.

Do końca licytacji pozostało jeszcze dziewięć dni, zaś w momencie pisania tego tekstu cena wynosiła 3 650 zł. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zwycięzca nie będzie musiał od razu korzystać z możliwości odbycia treningu z natsu – czas na to będzie aż do 30 września.

> LINK DO LICYTACJI <

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem "Finał z głową". Tym razem fundacja będzie zbierać środki w celu zakupu sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, w tym aparatów USG i RTG, kardiomonitorów oraz zestawów endoskopów.