STS
fot. twitter.com/amongusgame

Among Us najchętniej pobieraną grą na urządzenia mobilne w 2020 roku

Apptopia to jedna z największych i najprężniej działających firm analitycznych na rynku urządzeń mobilnych. W ostatnich dniach udostępniła ona liczne raporty podsumowujące rok 2020. Dzięki nim poznaliśmy m.in. gry najchętniej pobierane na smartfony w minionych 12 miesiącach.

Najchętniej pobieraną produkcją w roku 2020 okazało Among Us. Dzieło InnerSlotch w ostatnich 12 miesiącach zostało zainstalowane na urządzeniach mobilnych aż 263 miliony razy. Niewiele mniej, bo 227 milionów razy pobrano natomiast Subway Surfers. Na trzecim miejscu znalazła się natomiast Garena Free Fire. Co ciekawe, na podium nie zmieścił się jeden z największych hitów 2020 roku, czyli PUBG Mobile. Produkcję tę zainstalowano na urządzeniach przenośnych 175 milionów razy. Pierwszą piątkę zamyka natomiast Gardenscapes.

Ten sam raport podkreśla jednak, że duża popularność wymienionych produkcji nie zawsze przekładała się na ich rekordowe zarobki. Among Us nie znalazło się bowiem nawet w pierwszej dziesiątce gier pod względem przychodu osiągniętego w roku 2020. Zdecydowanie lepiej w tym aspekcie radziła sobie natomiast mobilna wersja PUBG, która zarobiła w minionych 12 miesiącach około 1,1 miliarda dolarów. Na drugim miejscu uplasowała się Arena of Valor (947 milionów), zaś na najniższym stopniu podium znalazła się nadal niesamowicie popularna gra, jaką jest Pokémon Go (757 milionów).

Warto dodać, że w raporcie znaleźć można nie tylko informacje odnośnie gier mobilnych, ale także wiele innych ciekawych danych dotyczących różnych aplikacji mobilnych. Dzięki temu możecie dowiedzieć się, że najchętniej pobieranym programem na urządzenia przenośne był TikTok, który w ubiegłym roku został zainstalowany aż 850 milionów razy.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Doinb o aklimatyzacji Nuguriego w FPX: Początkowo nie był zbyt rozmowny

Pierwszy mecz FPX w nowym sezonie LoL Pro League i pierwsze zwycięstwo. Formacja Kima "Doinb" Tae-sanga zwyciężyła dziś Oh My God, notując pierwsze pu...