Długo musieliśmy czekać na drugiego Amerykanina na przygotowanej przez serwis HLTV liście 20 najlepszych zawodników CS:GO w 2020 roku. Dziś jednak do Vincenta "Brehzego" Cayonte'a, który zajął 20. miejsce, dołączył notowany na 8. pozycji Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski.

23-latek znalazł się w czołowej dwudziestce świata po raz czwarty z rzędu, tym razem jednak wypadł nieco słabiej niż przed rokiem, gdy to finiszował tuż za podium. Na swoje nieszczęście reprezentant Teamu Liquid, tak jak i inni przedstawiciele północnoamerykańskiej sceny, musiał mierzyć się z problemami, które w światowym esporcie spowodowała pandemia. Z tego też powodu EliGE przez większą część roku rywalizował tylko w swoim regionie, wyraźnie słabszym niż ten europejski. Nie można jednak nie wspomnieć, że sezon zakończył on z ratingiem 1,16, co było siódmym wynikiem na świecie, dokładając przy okazji tytuł MVP 11. sezonu ESL Pro League, który zakończył się dla Liquid zdobyciem mistrzowskiej patery.

Co ciekawe, EliGE okazał się czwartym już wyróżnionym, który zapytany o gracza wartego uwagi w 2021 roku wskazał na Paytyna "⁠juniora⁠" Johnsona. Przypomnijmy, że 20-latek zamienił dziś Triumph na FURIĘ Esports, wcześniej jednak zaliczył kilka dobrych występów, w tym m.in. przeciwko właśnie Jablonowskiemu i spółce. – Uważam, że Junior ma potencjał, by stać się dobrym zawodnikiem. Grając jako snajper ma duży wpływ na swój zespół i porusza się bardzo agresywnie, dlatego sądzę, że jeżeli zyska on więcej doświadczenia w otoczeniu lepszych graczy, którzy nauczą go podstaw, to może szybko się rozwinąć – zapewnił Amerykanin, komplementując swojego rodaka.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
8. Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski Team Liquid
9. Peter "⁠dupreeh⁠" Rasmussen Astralis
10. Florian "⁠syrsoN⁠" Rische BIG
11. Emil "⁠Magisk⁠" Reif Astralis
12. Martin "⁠stavn⁠" Lund Heroic
13. Nemanja "⁠huNter-⁠" Kovač G2 Esports
14. Yuri "⁠yuurih⁠" Santos FURIA Esports
15. Ludvig "⁠Brollan⁠" Brolin Fnatic
16. Henrique "⁠HEN1⁠" Teles FURIA Esports
17. Freddy "⁠KRIMZ⁠" Johansson Fnatic
18. Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato FURIA Esports
19. Justin "⁠jks⁠" Savage Complexity Gaming
20. Vincent "Brehze" Cayonte Evil Geniuses