fot. YouTube/League of Legends

Gracze TFT w walce o mistrzostwo świata! Znamy szczegóły europejskich kwalifikacji

Od finału poprzednich mistrzostw świata Teamfight Tactics minęło już przeszło cztery miesiące. Po ukoronowaniu pochodzącego z Francji KC Double61 najwyższa pora na kolejną edycję zmagań najlepszych graczy TFT na całym świecie. Co prawda data samych mistrzostw globu nie jest jeszcze znana, ale już teraz wiadomo, w jaki sposób będą wyglądały europejskie kwalifikacje.

Etap 1 – walka o najwyższe miejsce w drabince rankingowej

Przede wszystkim do wywalczenia sobie miejsca na światowych finałach potrzebna Wam będzie wysoka pozycja w kolejce rankingowej. Riot Games zamierza wynagrodzić miejscem w europejskich finałach regionalnych czołowych graczy z Kręgu Pretendenta na czterech serwerach – obu europejskich, tureckiego oraz Wspólnoty Niepodległych Państw. Oczywiście jako graczy z Polski bardziej interesuje Was pewnie, jak wygląda to w przypadku EUNE oraz EUW. Więc tak – jeśli gracie na zachodnioeuropejskim serwerze, to będziecie mieli do zgarnięcia jedno z aż czterdziestu miejsc w regionalnych finałach. W przypadku osób rywalizujących na EUNE liczba ta wynosi tylko dziesięć.

Proces kwalifikacji wystartuje 18 stycznia wraz z pojawieniem się na serwerach aktualizacji resetującej ranking, ale rozgrywki kwalifikacyjne rozpoczną się we wtorek 26 stycznia. Od tego czasu będziecie mieli cztery tygodnie, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, aczkolwiek aktualny stan rankingu będzie rejestrowany w tygodniowych odstępach. To oznacza, że nie wystarczy być wysoko tylko na koniec czwartego tygodnia, zwłaszcza jeśli w poprzednich nie byliście w czołówce. Oficjalna lista graczy zakwalifikowanych na regionalne finały zostanie przedstawiona pod koniec lutego.

Etap 2 – regionalne finały

Po wyłonieniu 64 najlepszych graczy, którzy zapewnią sobie miejsce w regionalnych finałach, w marcu odbędzie się decydująca walka o możliwość reprezentowania Europy na najbliższych mistrzostwach świata. Już podczas pierwszej rundy tych zmagań, rozgrywanej w dniach 6-7 marca, w walce o miejsce na MŚ pozostanie już tylko szesnastu graczy. Szesnastka ta zmierzy się w drugiej rundzie zmagań zaplanowanej na 13-14 marca, która będzie swoistą drabinką podwójnej eliminacji z pewnymi zmianami. Po podziale tych graczy na dwie grupy powalczą oni o miejsce w wielkim finale. W nim zobaczymy najlepszą ósemkę, która stanie do (prawie) ostatecznego boju o mistrzostwa świata. Najlepsza czwórka graczy będzie mogła już świętować sukces, zaś pokonani podejmą graczy z miejsc 5-6. obu grup poprzedniej rundy w turnieju ostatniej szansy. Ten wyłoni ostatnich dwóch reprezentantów Europy na MŚ.

Więcej informacji dotyczących drogi na mistrzostwa świata Teamfight Tactics znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zapowiedziano PGL Major Stockholm 2021 w CS:GO! W puli nagród 2 miliony dolarów

Valve uderzyło dziś znienacka! Oto bowiem zapowiedziano PGL Major Stockholm 2021, czyli pierwszy od dwóch lat współorganizowany przez twórców Counter-...