Z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej poznania nazwiska najlepszego według HLTV gracza CS:GO w 2020 roku. Ale nim ten moment nadejdzie, skupmy się na Robinie "⁠ropzie⁠" Koolu, bo to właśnie on został umieszczony przez wspomniany serwis na siódmym miejscu podsumowującego ubiegły rok zestawienia.

Estończyk ma zaledwie 21 lat, a mimo to znalazł się w gronie najlepszych zawodników na świecie już po raz trzeci. Co więcej, tym razem zajął najwyższe w swojej karierze miejsce, poprawiając wynik sprzed roku o trzy pozycje. To efekt tego, że Kool był jednym ze stabilniejszych pod względem formy strzelców i to mimo faktu, że jego zespół, mousesports, na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy, mierzył się z wieloma problemami. To wszystko przełożyło się na cztery nagrody EVP, do pełni szczęścia młodemu graczowi zabrakło jednak statuetki dla MVP. I to właśnie brak tych szczególnie wyróżniających się występów, które pozwoliłby mu znaleźć się na świeczniku, sprawił, że ropz mimo wszystko nie wspiął się wyżej.

Przy okazji estoński zawodnik wskazał strzelca, który według niego może zabłysnąć w roku 2021. Okazało się, że dołączył on do stale powiększającego się grona fanów Shahara "⁠flameZa⁠" Shushana, 17-letniego Izraelczyka z Endpoint CeX. – flameZ to naprawdę utalentowany zawodnik i po tych kilku razach, gdy widziałem jak gra albo się z nim mierzyłem, mam pewność, że jest on na dobrej drodze do osiągnięcia czegoś. Posiada on nie tylko talent, ale ponadto jest także naprawdę miłym, uroczym małym kolesiem. Wiem, że mnie szanuje i cieszę się, że mogę z nim rozmawiać i pomagać mu jak tylko jestem w stanie – przyznał Kool.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
7. Robin "⁠ropz⁠" Kool mousesports
8. Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski Team Liquid
9. Peter "⁠dupreeh⁠" Rasmussen Astralis
10. Florian "⁠syrsoN⁠" Rische BIG
11. Emil "⁠Magisk⁠" Reif Astralis
12. Martin "⁠stavn⁠" Lund Heroic
13. Nemanja "⁠huNter-⁠" Kovač G2 Esports
14. Yuri "⁠yuurih⁠" Santos FURIA Esports
15. Ludvig "⁠Brollan⁠" Brolin Fnatic
16. Henrique "⁠HEN1⁠" Teles FURIA Esports
17. Freddy "⁠KRIMZ⁠" Johansson Fnatic
18. Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato FURIA Esports
19. Justin "⁠jks⁠" Savage Complexity Gaming
20. Vincent "Brehze" Cayonte Evil Geniuses