fot. Riot Games/Yicun Liu

Przed nami LCS Lock In. Czas na debiut Perkza w barwach Cloud9

Sezon w League of Legends wystartował na dobre. W tym tygodniu codziennie mogliśmy oglądać profesjonalne rozgrywki z któregoś zakątka świata. Dzisiaj do tego zestawienia dochodzą rozgrywki w LoL Championship Series, które 2021 rok zaczyna od turnieju rozgrzewkowego pod nazwą LCS Lock In. Dziesięć zespołów podzielonych zostało na dwie grupy, z których do play-offów wychodzi aż osiem drużyn. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę o północy czasu polskiego.

Na start na Summoner’s Rifcie zameldują się zawodnicy 100 Thieves oraz TSM-u. Podopieczni Sørena „Bjergsena” Bjerga niemalże całkowicie przebudowali skład w trakcie okienka transferowego, pozostawiając zaledwie jednego zawodnika z poprzedniej wersji zespołu. W swoje szeregi ściągnęli między innymi wicemistrza świata z 2020 roku, Hu „SwordArta” Shuo-Chieha, dlatego też warto będzie śledzić poczynania TSM-u. Krótko po pierwszym meczu będziemy mogli śledzić rywalizację Teamu Liquid z Counter Logic Gaming, jednakże warto pamiętać, że ze względu na różne komplikacje, obie drużyny nie zagrają w podstawowych składach.

W środku nocy europejskich widzów czeka prawdziwe meczycho, wszak swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie zanotuje Cloud9. Chmurki sprowadziły w trakcie offseasonu Lukę „Perkza” Perkovicia, który powraca na swoją pierwotną pozycję, jaką jest środkowa alejka. C9 zmierzy się z Evil Geniuses, formacją, która nie jest faworytem do zatriumfowania w 2021 roku w LCS, ale z pewnością może zostać nazwaną czarnym koniem.

Na sam koniec pierwszego dnia rozgrywek zobaczymy Dignitas podejmujące FlyQuest oraz Golden Guardians próbujące swych sił z CLG. Ze względu na wiele roszad kadrowych w każdym z tych zespołów, trudno jest wyłonić bezprecedensowego faworyta dwóch ostatnich gier. Niemniej debiuty wielu osobistości, w tym Brandona Joela „Josedeodo” Villegasa, sprawiają, że niewątpliwie warto będzie prześledzić te mecze.

Harmonogram pierwszych trzech dni LCS Lock In:

16 stycznia
00:00 100 Thieves vs tsm logo TSM BO1
01:00 CLG vs Team Liquid BO1
02:00 Cloud9 vs Evil Geniuses BO1
03:00 Dignitas vs FlyQuest BO1
04:00 Golden Guardians vs CLG BO1
22:00 Immortals vs Evil Geniuses BO1
23:00 Golden Guardians vs tsm logo TSM BO1
17 stycznia
00:00 Cloud9 vs FlyQuest BO1
01:00 Immortals vs Dignitas BO1
02:00 CLG vs 100 Thieves BO1
22:00 Immortals vs Cloud9 BO1
23:00 Team Liquid vs 100 Thieves BO1
18 stycznia
00:00 Dignitas vs Evil Geniuses BO1
01:00 CLG vs tsm logo TSM BO1
02:00 Golden Guardians vs Team Liquid BO1

Transmisja z rozgrywek w języku angielskim będzie dostępna na kanale ligi w serwisie Twitch.tv.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Walka o możliwość treningu z Sajem wchodzi w decydującą fazę. Dziś finały 1. tygodnia SkillFactor

Któż nie chciałby odbyć treningu pod okiem kogoś takiego, jak Paweł "Saju" Pawelczak? Nie wszyscy będą mieli jednak na to szansę – grono szczęśliwców...