Trudno w Europie o widza profesjonalnego League of Legends, który nigdy nie słyszał o legendarnym Moscow Five. Skład wywodzący się głównie z Rosji był jednym z najmocniejszych w pierwszych sezonach LoL-a, podbijając liczne międzynarodowe turnieje i prędko budując swoją renomę. Większość legendarnej piątki znajduje się już na emeryturze, a dzisiaj do tego grona dołączył Edward "Edward" Abgaryan, znany niegdyś jako "GoSu Pepper".

Oficjalnie przechodzę na emeryturę jako profesjonalny gracz League of Legends – napisał Armeńczyk na Twitterze. – Moja kariera rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy miałem tylko 17 lat i poświęciłem większość mojego dorosłego życia LoL-owi. Poznałem niesamowitą liczbę interesujących ludzi, których mogę dzisiaj nazywać dobrymi znajomymi i przyjaciółmi. (...) To było niesamowite, zawsze będę wspominał ten okres z uśmiechem. Dziękuję esportowi i LoL-owi za fantastyczne dziesięć lat – podsumował Edward w swoim ogłoszeniu.

Niewielu osobistościom można z czystym sumieniem nadać miano legendy, ale akurat 26-latkowi w pełni się ona należy. Wiele razy triumfował on w różnych rozgrywkach, coraz bardziej wzbogacając swoją gablotkę z pucharami. Kilkukrotnie wziął udział w Mistrzostwach Świata, a w swojej karierze rywalizował w ramach North American oraz European League of Legends Championship Series jak i w LoL Continental League. W tym czasie Edward przywdziewał trykoty między innymi M5, Gambit Gaming, Teamu Curse, ROCCAT oraz Unicorns of Love. To właśnie w barwach Jednorożców pojawił się na ostatnich MŚ, w których wziął udział, czyli Worlds 2019.

Nie oznacza to jednak, że Edward na dobre żegna się ze sceną. Były wspierający został zaprezentowany jako główny trener FURII Esports. Formacja ta rywalizuje w ramach brazylijskiego Campeonato Brasileiro de League of Legends, w skrócie CBLOL. Organizacja znana głównie ze świata Counter-Strike istnieje w świecie LoLa zaledwie od kilku miesięcy, przejmując w 2020 roku slota Uppercut esports.