Coraz więcej wskazuje na to, że kolejne tygodnie mogą przynieść w szeregach mousesports prawdziwą kadrową rewolucję. Wpływ na to ma m.in. sytuacja Finna "⁠karrigana⁠" Andersena, którego umowa z niemiecką organizacją wygasa już za kilka tygodni i jak dotychczas nie została przedłużona.

– Prowadziliśmy już z karriganem rozmowy na temat nowej umowy. Poprosił nas jednak o więcej czasu, bo dla każdej ze stron jest to ważna decyzja. My w tym czasie zaczęliśmy oczywiście sprawdzać inne możliwości, by być przygotowanym na wypadek, gdyby Finn zdecydował, że chce spróbować szczęścia gdzie indziej – mówił jeszcze niedawno Jan Dominicus, Chief Business Development Officer w mouz. I niewykluczone, że właśnie ten awaryjny scenariusz będzie musiał zostać uruchomiony, a przynajmniej na to wskazują dzisiejsze doniesienia HLTV. Źródła popularnego serwisu donoszą bowiem, że w szeregach Myszy może ostatecznie dojść do aż dwóch zmian.

W ich wyniku poza składem znalazłby się nie tylko karrigan, ale także i Chris "⁠chrisJ⁠" de Jong – przypomnijmy, że 30-letni Holender reprezentuje barwy mousesports od ponad siedmiu lat! W ich miejsce wskoczyliby natomiast Frederik "⁠acoR⁠" Gyldstrand z MAD Lions oraz Christopher "⁠dexter⁠" Nong z Renegades. Młody Duńczyk byłby rozwiązaniem problemu nominalnego snajpera, z którym mouz boryka się od momentu odejścia Özgüra "⁠woxica⁠" Eker. Z kolei Australijczyk wszedłby w buty Andersena jako nowy prowadzący, co byłoby o tyle łatwe, że dobrze zna się on z obecnym trenerem ekipy, Torbjørnem "⁠mithemR⁠" Nyborgiem, z którym współpracował już u Renegatów.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład mousesports będzie prezentować się następująco:

  • Robin "⁠ropz⁠" Kool
  • David "⁠frozen⁠" Čerňanský
  • Aurimas "⁠Bymas⁠" Pipiras
  • Frederik "⁠acoR⁠" Gyldstrand
  • Christopher "⁠dexter⁠" Nong
  • Torbjørn "⁠mithR⁠" Nyborg – trener