fot. Games Clash Masters/Michał Konkol

Jak zaczynać budowę zespołu, to od trenera. IMD oficjalnie w Anonymo

Anonymo Esports nową siłą na polskiej scenie CS:GO – o tym tak naprawdę wiemy już od kilku dni, lecz w kwestii składu dotychczas poruszaliśmy się jedynie w sferze plotek. Teraz dopiero co powstała formacja oficjalnie zaprezentowała jednak pierwszego członka zespołu. Za wyniki sekcji odpowiadać będzie Adrian „IMD” Pieper, jeden z najbardziej cenionych szkoleniowców w kraju. – Trenerzy zazwyczaj widnieją na samym końcu listy składu… My jednak uważamy, że to od niego należy zacząć, ponieważ to właśnie ON jest mózgiem tej sekcji – czytamy w mediach społecznościowych.

Zacznijmy od podstaw: Anonymo to projekt stworzony między innymi przez Mateusza „Sówka” Kowalczyka, który w przeszłości pracował w prawie każdej z największych polskich organizacji. Działacz niedawno rozstał się z Illuminar Gaming i teraz buduje nową markę od podstaw wedle własnego zamysłu. Co ciekawe, Kowalczyk ściągnął już do Anonymo kilka osób, z którymi współtworzył w iHG pion menadżersko-zarządzający. Teraz podróż na tej samej trasie ukończył zresztą także IMD, który Illuminar zasilił latem 2019 roku, a opuścił sześć dni temu. – Coś tam w CS-ie jeszcze podziałam – zapowiadał wówczas.

Przypomnijmy, iż związany niegdyś z Overwatchem Pieper w trakcie swojej kariery trenerskiej opiekował się nie tylko reprezentantami iHG, choć to z nimi sięgał po największe sukcesy, w tym po triumf na Games Clash Masters 2019 czy – dwukrotnie – ESL Mistrzostwo Polski. Wśród byłych pracodawców IMD znaleźć można także PACT i x-kom team – szkoleniowiec bez dwóch zdań może zatem pochwalić się cennym doświadczeniem zdobytym na najwyższym krajowym poziomie. Wydaje się jednak, iż podbój rodzimego podwórka nie będzie dla Anonymo głównym celem. W przestrzeni publicznej mówi się przecież, iż w składzie ekipy znajdą się choćby Janusz „Snax” Pogorzelski czy Kamil „KEi” Pietkun, a zatem gracze, w których z różnych powodów pokładane są ogromne nadzieje. Na potwierdzenie tych informacji przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy uczestników cs_summit 7, zobaczymy m.in. odmienione składy Fnatic i MIBR

Wydaje się, że transferowa karuzela na międzynarodowej scenie Counter-Stirke'a będzie powoli wyhamowywać, a to oznacza, że już niedługo przyjdzie czas...