fot. ESL/Adam Łakomy

Mistrzostwo Europy nie dla Savesa, pozostaje walka o trzecie miejsce

To już pewne – Natus Vincere nie sięgnie po drugie w swojej historii mistrzostwo Europy w Rainbow Six: Siege. Zespół Szymona „Savesa” Kamieniaka przegrał bowiem piątkowy półfinał European League 2020 i pozostaje mu już tylko walka o najniższy stopień podium.

Jak można się było spodziewać, NAVI nie dało sobie rady z triumfatorami fazy zasadniczej z BDS Esport. Francuska piątka już na pierwszej mapie zresztą dała pokaz swojej siły i rozgromiła Savesa i spółkę 7:0! Długo wydawało się zresztą, że cały mecz może zamknąć się w zaledwie dwóch mapach, ale ekipa Polaka przetrwała trudne chwile na Clubhouse i rzutem na taśmę przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, w związku z tym potrzeba była trzecia potyczka. Ta rozegrała się w Kafe Dostoyevsky i w początkowych minutach dawała jeszcze nadzieje na spore emocje. Wszystko dlatego, że oba zespoły utrzymywały ze sobą kontakt, ale ten stan nie trwał długo, bo z czasem BDS zaczęło wysuwać się na stale rosnące prowadzenie i ostatecznie wygrało 7:3.

Komplet piątkowych wyników prezentuje się następująco:

15 stycznia

Półfinał EL

15:00 BDS Esport 2:1 Natus Vincere Consulate 7:0
Clubhouse 5:7
Dostoyevsky 7:3

Finał Challengera

18:00 Cowana Gaming 3:1 MnM Gaming Consulate 7:2
Villa 7:8
Clubhouse 8:6
Theme Park 8:7

Kto zmierzy się z BDS w wielkim finale? Z kim Natus Vincere zawalczy o trzecie miejsce? Tego dowiemy się już dziś, bo przed nami drugi półfinał, w którym naprzeciwko siebie staną G2 Esports oraz Virtus.pro. Dla obu tych drużyn będzie to też okazja, by udanie wejść w nowy rok, co może mieć spore znaczenie w kontekście zbliżającego się Six Invitational 2021. W sobotę rozgegrany zostanie też finał baraży, w których o miejsce w nadchodzącym sezonie European League postarają Rogue oraz triumfator Challengera, Cowana Gaming.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

16 stycznia

Półfinał EL

15:00 G2 Esports vs Virtus.pro BO3

Finał baraży

18:00 Rogue vs Cowana Gaming BO5

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Finały European League 2020 potrwają do 17 stycznia, zaś ich zwycięzca zgarnie główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy euro.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ban pity skrócony. Były trener NiP-u pisał do Valve o coach bugu już w 2018 roku

– Bug okazał się ode mnie mocniejszy, zachowałem się irracjonalnie i zjebałem. Nigdy później nie skorzystałem już z tego błędu. Jedyne, co robiłem, gd...