fot. ESL/Stephanie Lieske

Rusza druga kolejka Quake Pro League, w akcji także Av3k

Tydzień temu Maciej „Av3k” Krzykowski mógł cieszyć się ze zwycięstwa, ale to dopiero początek drogi. Dziś przed nami druga kolejka Quake Pro League Stage 2, podczas której Polak spróbuje postawić kolejny krok na drodze do zadomowienia się w czołowej czwórce europejskiej dywizji.

Co ciekawe, tym razem powinno być teoretycznie łatwiej niż w kolejce pierwszej, gdy to reprezentant Endpoint CeX mierzył się z Alexeiem „cYpheRem” Yanushevskym. Teraz na jego drodze stanie bowiem o wiele niżej notowany Kirill „cnz” Golubjov, dla którego będzie to zresztą dopiero pierwszy mecz w drugim etapie Pro Ligi. Estończyk ma również z Krzykowskim pewne rachunki do wyrównania, bo ostatni raz udało mu się go pokonać jeszcze w listopadzie 2019 roku. Od tego czasu obaj panowie rywalizowali ze sobą jeszcze kilkukrotnie, ale za każdym razem to Av3k był górą, nic więc dziwnego, że do niedzielnego starcia przystąpi jako faworyt.

Warto w tym miejscu nadmienić, że ponadto czekają nas dziś jeszcze trzy inne mecze w ramach zmagań na Starym Kontynencie. W akcji zobaczymy też m.in. wspomnianego cYpHeRa, który zdecydowanie nie ma szczęścia do rywali – wszystko dlatego, że przyjdzie mu się mierzyć Adriánem „RAISYM” Birgánym, wicemistrzem pierwszego etapu QPL. Starcie na szczycie stoczą również Marco „vengeurR” Ragusa oraz Marcel „k1llsen” Paul. Z kolei Alexander „BaSe” Rybin, najlepszy gracz europejskiej dywizji w Stage 1, podejmie Garetha „GaRpY’ego” Marshalla, który przed tygodniem otrzymał bolesną lekcję od RAISY’EGO.

Harmonogram drugiej kolejki prezentuje się następująco:

17 stycznia
16:00 BaSe vs GaRpY BO3
17:00 Effortless vs cha1n BO3
18:00 Av3k vs cnz BO3
19:00 psygib vs DaHanG BO3
20:00 rapha vs ZenAku BO3
21:00 vengeurR vs k1lssen BO3
22:00 cYpHeR vs RAISY BO3

Wszystkie mecze Quake Pro League Season 2 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzecie miejsce albo nic. Przed ekipą Savesa decydujący mecz na finałach European League

Mimo piątkowej porażki Natus Vincere nie zakończyło jeszcze swojej przygody z finałowym turniejem European League 2020. Wszystko dlatego, że przed dru...