Kilka dni temu na liście 20 najlepszych graczy CS:GO w 2020 roku znalazł się Nemanja "⁠huNter-⁠" Kovač. Nie był on jednak ostatnim nagrodzonym o tym nazwisku, który uhonorowany został przez serwis HLTV – dziś bowiem tytuł czwartego zawodnika sezonu otrzymał jego kuzyn, Nikola "⁠NiKo⁠" Kovač.

Dla 23-latka oznacza to poprawę względem roku ubiegłego aż o siedem pozycji! A mówimy tutaj przecież o rozgrywkach, w których trakcie Bośniak zmienił klub i po niespełna czterech latach pożegnał FaZe Clan, by związać się z G2 Esports. Nie zmieniło się natomiast to, że NiKo nadal był bez wątpienia jednym z najmocniejszych graczy na globie, aczkolwiek dobra postawa indywidualna nie przełożyła się na sukcesy drużynowe, w efekcie czego zgarnął on zaledwie jeden medal MVP – za swój występ podczas Intel Extreme Masters New York. Mimo wszystko jednak Kovač był pewnym punktem obu swoich ekip i nie zawodził nawet wtedy, gdy przyszło mu mierzyć się z rywalem z górnej półki.

Przy okazji NiKo dołączył do grona osób, które określiły Shahara "⁠flameZa⁠" Shushana mianem potencjalnego odkrycia 2021 roku. – Wydaje mi się, że dostał się on do FPL-a w trakcie letniej przerwy. Ja nie grałem tam przez jakieś dwa miesiące i gdy wróciłem, to trafiłem na niego. Wtedy przyszło mi do głowy "Kto to, ku*wa, jest?". Nigdy o nim nie słyszałem, a on po prostu przyszedł i zaczął strzelać heady. Grałem też z nim w jednym składzie i bardzo dobrze się komunikował, brzmiał jak naprawdę dobry gość. Przed nim prawdopodobnie świetlana przyszłość. Nie znam go za dobrze, ale gdy z nim grałem, robił dobre rzeczy. Jeżeli nadal będzie pracował tak, jak powinien, to stanie się naprawdę dobrym graczem – zapewnił.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
4. Nikola "⁠NiKo⁠" Kovač G2 Esports
5. Denis "⁠electronic⁠" Sharipov Natus Vincere
6. Benjamin "⁠blameF⁠" Bremer Complexity Gaming
7. Robin "⁠ropz⁠" Kool mousesports
8. Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski Team Liquid
9. Peter "⁠dupreeh⁠" Rasmussen Astralis
10. Florian "⁠syrsoN⁠" Rische BIG
11. Emil "⁠Magisk⁠" Reif Astralis
12. Martin "⁠stavn⁠" Lund Heroic
13. Nemanja "⁠huNter-⁠" Kovač G2 Esports
14. Yuri "⁠yuurih⁠" Santos FURIA Esports
15. Ludvig "⁠Brollan⁠" Brolin Fnatic
16. Henrique "⁠HEN1⁠" Teles FURIA Esports
17. Freddy "⁠KRIMZ⁠" Johansson Fnatic
18. Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato FURIA Esports
19. Justin "⁠jks⁠" Savage Complexity Gaming
20. Vincent "Brehze" Cayonte Evil Geniuses