Sprout dycha
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Jak się żegnać, to właśnie tak – dycha i Sprout zdobywają mistrzostwo Niemiec!

Nim odejdzie, Paweł „dycha” Dycha miał w Sprout jeszcze pewne sprawy do załatwienia. ESL Meisterschaft Autumn 2020 samo się przecież nie wygra, prawda? No samo nie – ale przy znaczącym udziale Polaka, który wsparł swój były zespół jako zmiennik, jak najbardziej!

23-latek był wyróżniającą się postacią już podczas półfinałowej potyczki z ALTERNATE aTTaX. Sprout przystępowało do niej jako oczywisty faworyt i na Vertigo faktycznie poradziło sobie gładko, triumfując 16:6. Tak łatwo nie było już jednak na Mirage’u, bo tam skład dowodzony przez Kevina „kRYSTALA” Amenda stawiał czynny opór i niewiele brakowało, a doprowadziłby do upragnionej trzeciej mapy. Niemniej do tego nie doszło, bo finalnie to Dycha i spółka wynikiem 16:13 przechylili szalę na swoją stronę. W tym miejscu warto wspomnieć, że polski strzelec opuszczał serwer z aż 47 fragami na koncie, co było najlepszym wynikiem wśród wszystkich uczestników omawianego starcia.

A potem przyszła pora na finał. Finał, w którym ponownie, jak w sezonie wiosennym, trafiły na siebie BIG oraz Sprout. Tym razem na papierze większe szanse na sukces mieli zajmujący czwarte miejsce w światowym rankingu İsmailcan „XANTARES” Dörtkardeş i jego koledzy. Bynajmniej jednak o żadnym pogromie czy nawet przewadze którejkolwiek ze stron nie było mowy. Zamiast tego obejrzeliśmy trzy naprawdę wyrównane mapy, z czego dwie pierwsze rozstrzygnięte zostały dopiero po dogrywce. Najpierw na czoło dzięki wygranej 19:16 na Vertigo wysunęło się BIG, ale Sprout po ogromnej nerwówce odpowiedziało wynikiem 25:22 na Duście2. O wszystkim przesądzić miał więc Nuke, na którym uprzejmości ze strony składu Polaka zakończyły się po pierwszej połowie. W połowie drugiej to ekipa dychy rozdawała karty i przypieczętowała zdobycie trzeciego z rzędu mistrzostwa Niemiec triumfem 16:10.

Końcowa klasyfikacja ESL Meisterschaft Autumn 2020 prezentuje się następująco:

1. Sprout 15 000 €
2. BIG 8 000 €
3-4. ALTERNATE aTTaX, eSport Rhein-Neckar 4 000 €
5-6. PENTA Sports, Unicorns of Love 1 500 €
7-8. No Limit Gaming, touch the crown 1 250 €
9-10. Planetkey Dynamics, Sissi State Punks 1 000 €
11-12. cowana Gaming, DIVIZON 750 €

Dzięki dzisiejszemu sukcesowi Sprout zapewniło sobie również awans na DreamHack Open January 2021 i ESL European Championship Winter 2020. Niemniej Dycha już na tych zawodach prawdopodobnie nie wystąpi – przed nim bowiem powrót na ławkę rezerwowych i dalsze poszukiwania nowego pracodawcy.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 4. NiKo

Kilka dni temu na liście 20 najlepszych graczy CS:GO w 2020 roku znalazł się Nemanja "⁠huNter-⁠" Kovač. Nie był on jednak ostatnim nagrodzonym o tym n...