Poznaliśmy najchętniej oglądane gry mobilne na Twitchu

Branża gier mobilnych bardzo rozwinęła się w ostatnich 12 miesiącach. Widać to w każdym aspekcie, a przede wszystkim w kwestii przychodów i popularności poszczególnych produkcji. Bardzo ciekawie prezentują się także ostatnie statystyki opracowane przez firmę analityczną Esport Charts. Dotyczą one liczby godzin spędzonych na śledzeniu transmisji z gier mobilnych na platformie Twitch w 2020 roku.

Najchętniej oglądaną produkcją przygotowaną na urządzenia przenośne okazała się Garena Free Fire. Łącznie przez ostatnie miesiące oglądano ją przez 72,5 miliona godzin. Co więcej, wynik ten jest ponad 25 razy lepszy niż ten osiągnięty przez grę w roku 2019. Zaskoczeniem dla wielu może być fakt, że na drugim miejscu znalazło się Clash Royale. Gra od Supercell, której premiera miała miejsce już w 2016 roku, nadal jest niezwykłe popularna i przykuła widzów do ekranów na prawie 15 milionów godzin.

Trzecia w tej klasyfikacji jest produkcja Summoners War: Sky Arena. Na kolejnych miejscach uplasowały się natomiast: PUBG Mobile, Epic Seven, Brawl Stars czy Call of Duty: Mobile. Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych produkcji na Twitchu w roku 2020 zamyka natomiast gra Clash of Clans, na której oglądanie widzowie poświęcili w ostatnich 12 miesiącach prawie 5,5 miliona godzin.

Dzięki analizom Esport Charts dowiedzieliśmy się także, kto jest najpopularniejszym streamerem skupiającym się na grach mobilnych. Okazało się, że tu zdecydowanym faworytem widzów jest pochodzący z Brazylii Bruno „NOBRU” Gusa, którego kanał oglądano w 2020 roku ponad 24,5 miliona godzin. Wynik jest tym bardziej imponujący, że twórca ten skupia się przede wszystkim na platformie YouTube, gdzie ma ponad 4 razy więcej subskrybentów niż na Twitchu. Popularność NOBRU zawdzięcza grze Garena Free Fire, w której transmituje coś na kształt swoich autorskich mistrzostw.

Drugi pod względem popularności jest Gabriel „loud_bak” Lessa. On również skupia się na produkcji Garena Free Fire. Na trzecim miejscu znajduje się natomiast BigSpinCR, który tworzy treści oparte o Clash Royale. Warto wspomnieć również o streamerze znanym jako Trymacs. W zeszłym roku był on oglądany przez ponad 2 miliony godzin, a główną grą, jaką się zajmował, było Clash of Clans.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Są tacy, którzy odchodzą z pompą. Nim na dobre się pożegnają, walną jeszcze kielicha, walną największego w barze draba, ucałują jego kobietę, po czym...