Po wielu miesiącach przerwy Dauren "AdreN" Kystaubayev powraca do regularnej gry. Doświadczony Kazach pozostawał bez zespołu od sierpnia ubiegłego roku, gdy zakończyła się jego przygoda z Virtus.pro, dziś jednak ogłoszono oficjalnie, że zasilił on szeregi K23.

30-latek do zespołu dołączył jako następca oddanego do LDLC OL Nicolasa "Keoza" Dgusa, a także jako potencjalne remedium na nie najlepszą ostatnimi czasy formę. Warto wszak pamiętać, że K23 (wcześniej znane jako Syman Gaming) jeszcze w 2019 roku pojawiło się na Majorze, dziś jednak nawet na scenie CIS nie znaczy zbyt wiele. Przyczyniły się do tego także kolejne roszady kadrowe, w wyniku których w składzie ostał się tylko jeden uczestnik wspomnianego StarLadder Major Berlin 2019, Sanzhar "neaLaN" Iskhakov.

Co ciekawe, w nowej drużynie AdreN spotka swojego starego znajomego, Rustema "mou" Telepova. Obaj panowie wspólną grę zaczęli jeszcze w czasach Counter-Strike'a 1.6, zaś w erze Global Offensive razem reprezentowali najpierw HellRaisers, a potem Gambit Esports. Co więcej, jako gracze tej drugiej organizacji osiągnęli największy sukces w historii wschodnioeuropejskiego CS-a i wraz ze swoimi ówczesnymi kolegami sięgnęli po mistrzowski tytuł PGE Major Kraków 2017.

Warto też wspomnieć, że na tym ruchy kadrowe w K23 się nie kończą. Kazachska organizacja potwierdziła też transfer Petra "fame'a" Bolysheva, który pełnić będzie rolę szóstego zawodnika. 17-letni Rosjanin drugą połowę ubiegłego roku spędził jako członek S-Gaming.pro, z którym wziął udział w kilku turniejach z cyklu Nine to Five oraz Eden Arena: Malta Vibes i, co ciekawe, w listopadzie przyczynił się do eliminacji swojej nowej drużyny w decydującej rundzie NtF 6.

W tej sytuacji skład K23 prezentuje się następująco:

  • Sanzhar "neaLaN" Iskhakov
  • Rustem "mou" Telepov
  • David "n0rb3r7" Danielyan
  • Aidos "kade0" Khairzhan
  • Dauren "AdreN" Kystaubayev
  • Petr "fame" Bolyshev