fot. Illuminar Gaming

Illuminar znów wygrywa! Problemy K1CK na starcie Ultraligi

Drugi dzień piątego sezonu Alior Bank Ultraligi rozpoczął się naprawdę świetnie, zwłaszcza dla Illuminar Gaming. W pierwszym dzisiejszym meczu zespół Wojciecha „papatabachiego” Kruzy zmierzył się z K1CK Neosurf i dał nam nie lada widowisko.

Illuminar Gaming 1:0 K1CK Neosurf
Melonik
Camille
Kackos
Mordekaiser
papatabachi
Lillia
Bruness
Olaf
Czajek
Yone
Matislaw
Viktor
Odi11
Miss Fortune
Puki Style
Xayah
Czypsy
Galio
Raxxo
Alistar

Początek meczu nie obfitował jednak w aktywną walkę na mapie. Oba zespoły skupiły się na rotacjach i zapewnieniu dżunglerom bezpiecznych ścieżek, przez co pierwszą krew ujrzeliśmy dopiero w dziesiątej minucie, kiedy to Mateusz „Czajek” Czajka przeszarżował i z fatalnym skutkiem wskoczył pod wieżę Mateusza „Matislawa” Zagórskiego.

Kolejne minuty to coraz dalej idąca dominacja K1CK. Świetną robotę wykonywał Bruno „Bruness” Freund kontrolując każdy kolejny obiekt neutralny, dzięki czemu podopieczni Michała „Flasha” Kosickiego szybko znaleźli się w punkcie duszowym. Postawione pod ścianą Illuminar odpowiedziało kilkoma naprawdę świetnie skoordynowanymi teamfightami, które kupiły ekipie Czajka cenne minuty.

Po jednej z takich walk IHG zdołało nawet sięgnąć po wzmocnienie Barona Nashora, które zupełnie odwróciło dynamikę meczu. Nagle Illuminar z ofiary przedzierzgnęło się w łowcę i to K1CK musiało nadrabiać stratę w złocie. Kropkę nad i Czajek i spółka postawili w 31. minucie, kiedy po walce w okolicy wieży inhibitorowej na środkowej alei unicestwili swoich oponentów. Tym samym drużyna prowadzona przez Jakuba „bezuma” Iwanickiego kończy pierwszy tydzień z kompletem zwycięstw.

Za chwilę drugie dzisiejsze spotkanie, w którym Komil & Friends zmierzy się z Teamem ESCA Gaming. Transmisję z tego mecze możecie obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, a także w serwisach Twitch oraz YouTube. Po więcej szczegółów zajrzyjcie też do naszej relacji tekstowej, do której link zamieszczamy poniżej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejna gwiazda LPL ofiarą problemów zdrowotnych. Tian ogłasza przerwę od profesjonalnej gry

Ledwo co, bo niecałe dwa tygodnie temu zaczął się sezon w League of Legends Pro League, a FPX już musi zmagać się z pierwszymi problemami. Mistrzowie...