fot. fb.com/G2paTiTek

RedBull zaprasza na turniej VALORANTA z nietypowym formatem, zagra m.in. G2

Rok 2021 na scenie VALORANTA upływać będzie pod znakiem VALORANT Champions Tour, nie oznacza to jednak, że w międzyczasie nie będzie się dziać już nic wartego uwagi. Dziś np. swoje plany związane ze sceną gry Riot Games ogłosił Red Bull.

To właśnie pod szyldem marki popularnych napojów energetycznych odbędzie się zapowiedziany na końcówkę stycznia turniej Home Ground by Red Bull. Turniej szczególny, bo o raczej nietypowym formacie. Do wyłonienia zwycięzcy zastosowana zostanie drabinka pojedynczej eliminacji z meczami BO5 – niemniej każda z ekip przed starciem wybierze swoją „domową” mapę. I to właśnie owe mapy będą kluczowe, bo będą one rozgrywane jako pierwsze i jeżeli jeden z zespołów zatriumfuje zarówno u siebie, jak i „na wyjeździe”, to z automatu zgarnia triumf w całym pojedynku. Jeżeli natomiast po dwóch pierwszych potyczkach będziemy świadkami wyniku remisowego, to zastosowanie będą mieć reguły typowe dla systemu best of five.

W sumie udział w zmaganiach weźmie osiem ekip, wśród których znajdziemy przedstawicieli ścisłej czołówki w postaci m.in. Teamu Liquid, Guild Esports czy Ninjas in Pyjamas, a także G2 Esports, którego zawodnikami są Patryk „paTiTek” Fabrowski i Aleksander „zeek” Zygmunt. – Wyciągnęliśmy nauczkę z naszych błędów podczas First Strike i na Home Ground by Red Bull powrócimy silniejsi niż kiedykolwiek. Zmieciemy naszą konkurencję tak, jak robiliśmy to podczas Ignition Series – zapewniają podopieczni G2. Bezpośrednie zaproszenie otrzymał też jeden zespół-niespodzianka, zaś ostatni slot przyznany zostanie na bazie otwartych eliminacji, do których zapisywać się można pod tym adresem.

Lista uczestników prezentuje się następująco:

Futbolist G2 Esports Guild Esports Team Liquid
Ninjas in Pyjamas SUMN FC zespół-niespodzianka eliminacje

Za oprawę zmagań odpowiedzialne będą osobistości dobrze znane fanom innych esportowych scen – rolę hosta przejmie Frankie Ward, której jako analitycy towarzyszyć będą Lauren „Pansy” Scott i Mike „hypoc” Robins, z kolei komentarzem zajmą się Mitch „MitchMan” Mcbride oraz James Banks. Samo Home Ground by Red Bull odbędzie się między 28 a 31 stycznia. Łączna pula nagród imprezy, którą będzie można oglądać pod tym adresem, wyniesie 24 tysiące funtów szterlingów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Siedemnasta Drużyna Tygodnia pomocnikami stoi. W składzie Pogba, Müller i Insigne

Jak w każdą środę, tak i dziś, na serwerach FIFY 21 ukazała się nowa Drużyna Tygodnia. W siedemnastym zestawieniu główną rolę odgrywają pomocnicy, któ...