Mikyx, G2 Esports, Worlds 2019
fot. Riot Games

Mikyx o współpracy z Rekklesem: Szybko znaleźliśmy wspólny język

Jedną z niewiadomych przed rozpoczęciem kolejnego sezonu League of Legends European Championship jest forma nowego składu G2 Esports i to czy drużyna będzie w stanie utrzymać status dominatora ligi. W najnowszym wywiadzie udzielonym Tomowi Matthiesenowi, Mihael „Mikyx” Mehle opowiada o sytuacji panującej w zespole. Wspierający mówi między innymi o przedsezonie, współpracy z Martinem „Rekklesem” Larssonem oraz atmosferze po odejściu Luki „Perkza” Perkovicia.

CZYTAJ TEŻ:
Pierwszy mecz Rekklesa w G2 na inaugurację LEC 2021!

Zapytany o przedstawione mu opcje nowego strzelca drużyny, Mikyx nie potrzebuje nawet chwili na zastanowienie. – Rekkles zdecydowanie był jedną z najlepszych opcji. Inną alternatywą byłem ja sam. To na pewno byłoby interesujące – dodaje z rozbawieniem Słoweniec. – Braliśmy to całkiem na poważnie. Nawet ćwiczyłem grę strzelcami na swoim głównym koncie. To było jeszcze wtedy, gdy nie mieliśmy pewności, że Rekkles będzie wolnym agentem. 

Mikyx nie ukrywa, że współpraca ze Szwedem prędko zaczęła się układać. – Szybko znaleźliśmy wspólny język. Już gdy zaczynaliśmy scrimy czułem, że nasza synergia jest na wysokim poziomie. Obaj jesteśmy dobrymi graczami, wiemy co robić indywidualnie i mamy podobny pomysł na grę. Jak dotąd sprawnie nam się współpracuje na treningach, więc jestem dobrej myśli – opowiada o współpracy z nowym partnerem support G2. Zapytany o pasywny styl gry Larssona, Mikyx stawia sprawę jasno. – Nie wydaje mi się, byśmy zmieniali nasz styl gry na linii. Sytuacja wygląda podobnie jak na ostatnich Mistrzostw Świata, gdzie Martin dominował linię na pierwszych poziomach razem z Hylissangiem. Doskonale zna on limity swoich postaci, wie kiedy może być agresywny i ile obrażeń zada, jeśli zaczniemy walczyć – komentuje 22-latek. Czy to oznacza, że możemy spodziewać się eksplozywnego stylu gry na dolnej alejce w meczach G2? Wszystko na to wskazuje.


Wszystko o LEC 2021 Spring:


Mehle opowiada również o zmianach, jakie zaszły w zespole po odejściu Perkza, który był liderem formacji. – Podczas wczesnej fazy gry mówił głównie Jankos, potem wszyscy razem podejmowaliśmy wszelkie decyzje. Ostatnimi czasy Wunder zaczął częściej zabierać głos w kwestii tego co powinniśmy zrobić w danej chwili. Myślę, że możemy w ten sposób wypełnić tę lukę. Na linii z kolei mam Rekklesa, który cały czas szuka sposobów na zdobycie przewagi i wykorzystanie błędów przeciwników. Wiele wygląda więc tak jak w poprzednich latach, gdy wszyscy razem podejmowaliśmy decyzje – podsumowuje Mikyx.

Pierwszym testem Samurajów w nowym roku będzie pojedynek z MAD Lions w piątek o godzinie 18:00. Kolejno w sobotę i niedzielę Słoweniec i spółka zmierzą się za to z SK Gaming oraz EXCEL ESPORTS. Aktualne informacje o europejskiej lidze League of Legends znajdziecie w naszej relacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trymbi o debiucie w LEC: Odczuwam presję jedynie ze względu na to, że zastępuję Vandera

Dosyć niedługo, bo już jutro czeka nas pierwszy dzień tegorocznych rozgrywek League of Legends European Championship. Wraz z nim w najważniejszych eur...