fot. Riot Games/David Lee

Pasmo zwycięstw mistrzów świata przerwane. DWG KIA przegrywa pierwszą serię od 194 dni

Każdy fan profesjonalnego League of Legends zdaje sobie sprawę, że najmocniejszą drużyną na świecie jest dzisiaj DWG KIA. Heo „ShowMaker” Su i spółka w dominującym stylu zdobyli Puchar Przywoływacza jesienią, a w offseasonie dokonali tylko jednej zmiany. Po drodze zdobyli także KeSPA Cup 2020. Co więcej, w tegoroczny sezon LoL Champions Korea weszli oni z impetem, pewnie pokonując wicemistrzów wspomnianego zimowego turnieju w postaci Nongshim RedForce oraz zwyciężając w trzymapowej serii T1. Nikt nie jest jednak nietykalny i przyzwyczaiło się o tym samo DWG KIA, przegrywając dzisiaj z Fredit BRION.

CZYTAJ TEŻ:
Na kogo postawi T1? Czy ktoś zatrzyma mistrzów świata? Przed nami druga kolejka LCK

Dzisiejsza klęska jest mocno zaskakująca, wszak podopieczni Kima „kkOmy” Jeng-gyuna nie przegrali serii od 194 dni. Konkretniej mówiąc, ostatnią porażkę w serii DWG KIA zaliczyło 11 lipca 2020 roku, ulegając DRX wynikiem 1:2 w fazie zasadniczej LCK 2020 Summer Split. Wtedy organizacja znana była jeszcze jako DAMWON Gaming, a na swoim koncie nie posiadała żadnych tytułów. Jak powszechnie wiadomo, od tamtego czasu dodała ona do gablotki puchar mistrza LCK oraz najważniejsze trofeum w League of Legends, czyli Puchar Przywoływacza.

Jakby tego mało, ekipa ShowMakera przegrała dzisiaj nie z jednym z faworytów do wygrania ligi, a beniaminkiem rozgrywek, czyli wspomnianym Fredit Brion. Zespół ten do dzisiaj był jedynym w obecnej edycji koreańskich rozgrywek, który nie miał na swoim koncie żadnych punktów. Jak widać opuszczona garda mistrzów świata zebrała swoje żniwa, gdyż z BRO nie ugrali oni ani jednej mapy, polegając wynikiem 0:2.

LCK powraca na salony jutrzejszym porankiem, kiedy to o 9:00 rano na Summoner’s Rifcie pojawią się kt Rolster oraz Hanwha Life Esports. Następnie będziemy mogli śledzić pojedynek DRX z Liiv SANDBOX. Transmisja jak zawsze będzie dostępna na kanale ligi w serwisach Twitch oraz YouTube.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wraca Polish Cup Winter – ścisk w czołówce, SLAVGENT po pierwsze punkty

Za nami dopiero dwie pierwsze kolejki Rainbow Six Polish Cup Winter 2021, trudno więc już teraz wyciągać jakieś daleko idące wnioski. Jeżeli jednak kt...