fot. T1

Na kogo postawi T1? Czy ktoś zatrzyma mistrzów świata? Przed nami druga kolejka LCK

Fani League of Legends nie mogą narzekać na nudę. W tym tygodniu europejski sezon rozgrywek startuje pełną parą. Jeżeli ktoś jednak woli wschodni styl LoL-a to również znajdzie coś dla siebie, wszak już w środę rano rozpocznie się druga kolejka LoL Champions Korea.

Pierwszy dzień zmagań nie będzie obfitował w starcia gigantów, niemniej będziemy mogli podczas niego obserwować mecze, które i tak będą emocjonujące. Drugą kolejkę zainaugurują ekipy Liiv SANDBOX oraz Afreeca Freecs. Pierwsza z nich będzie szukała pierwszych punktów po tym, jak w zeszłym tygodniu zanotowała dwie porażki. Za to nowy zespół Bae „Banga” Jun-sika może pochwalić się już wygraną w tym sezonie LCK i z teoretycznie gorszym LSB na pewno nie będzie chciał się potknąć.

CZYTAJ TEŻ:
Udany start Gen.G w nowy sezon LCK. Ekipa Rulera na fotelu lidera po pierwszej kolejce

Fanów z całego globu z pewnością będą interesowały poczynania T1. Lee „Faker” Sang-hyeok i spółka do tej pory jedynie raz zwyciężyli serię i to przeciwko Hanwha Life Esports, które jest pełne talentów. Legendarnej organizacji nie udało się za to przejść DWG KIA, chociaż niewiele brakowało do przechylenia szali zwycięstwa trzeciej mapy na swoją stronę. Nie wiadomo, czy T1 zdecyduje się na wykorzystanie Fakera w obu najbliższych spotkaniach, czy też na sięgnięcie po pomoc młodego Lee „Clozera” Ju-hyeona. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dolnej alejki – tam do tej pory w tym sezonie widywaliśmy Lee „Gumayusiego” Min-hyeonga, a nie zapominajmy, że w zeszłe wakacje nowy kontrakt do 2022 roku podpisał Park „Teddy” Jin-seong. T1 w tym tygodniu czeka między innymi mecz z Gen.G, które jest liderem tabeli (ex aequo z DWG KIA).

Jeżeli mowa już o mistrzach świata, to ich zmagania w tym tygodniu nie będą należały do najtrudniejszych. Podopieczni Kima „kK0my” Jeong-gyuna w czwartek zmierzą się z miernie prezentującym się Fredit BRION. Bardziej wymagającą przeszkodą będzie natomiast Afreeca Freecs, z którym obrońcy tytułu LCK zderzą się sobotniego poranka.

Harmonogram drugiego tygodnia LCK 2021 Spring:

Środa, 20 stycznia
9:00 Liiv SANDBOX vs Afreeca Freecs BO3
12:00 DRX vs NS RedForce BO3
Czwartek, 21 stycznia
9:00 T1 vs Gen.G BO3
12:00 DWG KIA vs Fredit BRION BO3
Piątek, 22 stycznia
9:00 kt Rolster vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
12:00 DRX vs Liiv SANDBOX BO3
Sobota, 23 stycznia
9:00 Afreeca Freecs vs DWG KIA BO3
12:00 Fredit BRION vs NS RedForce BO3
Niedziela, 24 stycznia
9:00 kt Rolster vs T1 BO3
12:00 Gen.G vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3

Mecze LCK 2021 Spring będziecie mogli oglądać również z angielskim komentarzem na kanale LCK na Twitchu. Pełny harmonogram wiosennej rundy południowokoreańskich rozgrywek znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Movistar Riders zgarnia ostatni slot na IEM Katowice 2021

Kariera Owena "smooyi" Butterfielda, mimo niewątpliwego talentu posiadanego przez Brytyjczyka, w ostatnim czasie mocno wyhamowała. Niemniej i on ma dz...