fot. Sprout

dycha oficjalnie w ENCE! Fińska organizacja zaprezentowała odświeżony skład

Paweł „dycha” Dycha nie pozostał na ławce Sprout zbyt długo. Polski strzelec oficjalnie dołączył dziś bowiem do ENCE, zasilając odświeżony skład CS:GO fińskiej organizacji, w którym poza nim znalazł się także duet pozyskany z c0ntact Gaming.

O tym, że ENCE czeka gruntowna przebudowa, wiadomo było już od dawna. Wyniki zespołu stale się pogarszały, kolejni gracze odchodzili lub lądowali na ławce rezerwowych, a do tego wszystkiego pojawiały się też informacje o wewnętrznych nieporozumieniach. W związku z tym nie dziwi fakt, że włodarze z północy Europy postawili na prawdziwą kadrową rewolucję i po raz pierwszy w historii formacji postawili na ekipę międzynarodową. Nie dla wszystkich znalazło się w nim jednak miejsce – na rezerwę powędrował Elias „⁠Jamppi⁠” Olkkonen, który według ostatnich plotek ma rozważać przejście do VALORANTA, a także dość niespodziewanie Tuomas „⁠SADDYX⁠” Louhimaa.

Ten drugi po występie na DreamHack Masters Winter 2020 w roli zmiennika został wykupiony z SJ Gaming, ale ostatecznie nie znalazł uznania w oczach sztabu szkoleniowego, który nie uwzględnił go w nowej drużynie. – Naprawdę przykro mi z powodu tych wszystkich sytuacji, które miały miejsce, Toumas znalazł się w takim położeniu. Podczas układania wraz z naszym trenerem nowego składu na sezon 2021 dotarliśmy niestety do momentu, w którym dla Toumasa nie było miejsca. Mogę go tylko przeprosić za to, w jak niewdzięcznej sytuacji się znalazł – przyznał Niklas „Willkey” Ojalainen, generalny menadżer ENCE.

Te ruchy sprawiły, że w kadrze pojawiły się trzy wolne fotele. Jeden z nich zgarnął Paweł „dycha” Dycha, który niemal cały ubiegły rok spędził pod banderą Sprout. Dla 23-latka była to pierwsza okazja do regularnej gry w międzynarodowym składzie, ale mimo to indywidualnie prezentował się on naprawdę dobrze i sporym zaskoczeniem było grudniowe przesunięcie go na ławkę. – Sprowadziliśmy dychę z uwagi na to, na jak wysokim poziomie stoją jego mechaniczne umiejętności. Teraz nasza kolej, by stworzyć dla niego odpowiednie możliwości – komplementował Polaka Eetu „sAw” Saha, trener ekipy.

Poza Dychą pod skrzydła ENCE trafili również Marco „⁠Snappi⁠” Pfeiffer oraz Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi. Duet ten dotychczas związany był z c0ntact Gaming – Duńczyk występował tam od czerwca, Izraelczyk zaś od października. Oglądać ich można było m.in. podczas ostatniego sezonu Flashpointa, gdzie ich zespół nie wypadł jednak najlepiej i po dwóch porażkach odpadł jako jeden z pierwszych. To skłoniło włodarzy ze Stanów Zjednoczonych do drastycznych ruchów i powolnego żegnania się z kolejnymi członkami składu, który zawiódł. Jako ostatni w organizacji pozostali właśnie Snappi i Spinx, którzy dziś oficjalnie zmienili przynależność klubową.

W tej sytuacji skład ENCE prezentuje się następująco:

  • Aleksi „⁠allu⁠” Jalli
  • Joonas „⁠doto⁠” Forss
  • Marco „⁠Snappi⁠” Pfeiffer
  • Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi
  • Paweł „⁠dycha⁠” Dycha
  • Eetu „⁠sAw⁠” Saha – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niskoprofilowe pamięci DRAM z podświetleniem RGB – CORSAIR zaprezentował VENGEANCE RGB PRO SL

CORSAIR, światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń peryferyjnych dla graczy oraz części i akcesoriów komputerowych, wprowadził do sprzedaży nową...