Kolos spod szyldu Cloud9 ponownie w komplecie. Północnoamerykańska organizacja potwierdziła dziś bowiem transfer Ericka "Xeppy" Bacha, który w składzie CS:GO zajmie miejsce zwolnione przed kilkoma dniami przez Özgüra "woxica" Ekera.

O potencjalnych przenosinach Xeppy do Cloud9 plotkowano już od kilku tygodni, początkowo wydawało się jednak, że będzie on pełnić rolę szóstego, dodatkowego zawodnika. Ale wszystko zmieniło się w momencie, gdy coraz bardziej realne wydawało się rychłe odejście woxica. To zostało w końcu potwierdzone nieco ponad tydzień temu i wtedy nic już nie stało na przeszkodzie, by 20-latek wskoczył od razu do podstawowej piątki. Ostatecznie nowy nabytek podpisał z C9 trzyletni kontrakt, którego wartość wynosi 432 tysiące dolarów, aczkolwiek z uwagi na bonusy może wzrosnąć do 540 tysięcy. Swój oficjalny debiut w nowych barwach Bach zaliczy już podczas ruszającego za trzy dni cs_summit 7.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż Xeppaa nie posiada zbyt dużego doświadczenia i kibice na dobrą sprawę poznali go dopiero w drugiej połowie minionego roku. Wtedy to amerykański strzelec zasilił szeregi Chaos Esports Clubu, z którym niespodziewanie przebił się do kontynentalnej czołówki. Ba, jego ekipa pod koniec sezonu 2020 wygrała nawet dwa prestiżowe turnieje, Intel Extreme Masters Beijing-Haidian i DreamHack Masters Winter 2020, zapewniając sobie awans na IEM Katowice 2021. Niemniej potem wszystko zmieniło się, gdy Chaos postanowiło wycofać się ze wspierania dywizji CS:GO, czego następstwem był rozpad składu oraz przejście dwóch jego członków do VALORANTA. – Już myślałem, że będę musiał przenieść się do VALORANTA, ale wydaje mi się, że to będzie jednak lepsza opcja – przyznał żartobliwie sam Bach.

W tej sytuacji skład Cloud9 prezentuje się następująco:

  • Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Ricky „⁠floppy⁠” Kemery
  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Erick "Xeppaa" Bach