Timi Studios to spółka zależna od Tencent Games, która skupia się na rozwoju gier mobilnych. W miniony weekend ogłosiła ona plany na najbliższe 12 miesięcy. Przede wszystkim przedsiębiorstwo zamierza zainwestować ponad 150 mln dolarów w grę Honor of Kings, znaną lepiej w Europie jako Arena of Valor. Timi Studios chce dzięki temu znacznie rozwinąć ekosystem esportowy swojej produkcji, zwłaszcza na terenie Chin i Azji Południowo-Wschodniej.

Bardzo duża część z tej kwoty trafić ma także do graczy. W najbliższym roku łączna pula nagród w Honor of Kings sięgnie nawet dwudziestu trzech milionów dolarów. Najwięcej pieniędzy ma być przeznaczone dla zawodników biorących udział w Honor of Kings World Champion Cup (7,7 miliona dolarów). Nieco mniejsza kwota, bo 5,8 miliona dolarów, będzie natomiast poświęcona dla graczy najważniejszego chińskiego turnieju, czyli King Pro League 2021 (KPL). Dodatkowo Tencent Games ma zamiar inwestować dalej duże kwoty w King Pro League G-League (KGL), czyli drugą w hierarchii ligę w Honor of Kings. Tam pula nagród wyniesie prawie 1 milion dolarów.

Co istotne, przedstawiciele TiMi Studios na konferencji "2021 Esports Strategy Press Conference" ogłosili także plany dla gier takich jak CrossFire, Call of Duty: Mobile czy QQ Speed (GKART). Min Li, dyrektor generalny firmy potwierdził, że przedsiębiorstwo chce w przyszłości bardzo mocno rozwijać segment esportowy w swioch produkcjach. Nie należy jednak spodziewać się dla tych tytułów tak dużych inwestycji jak w przypadku Honor of Kings.

Na koniec warto wspomnieć, że MOBA od Tencent Games to jedna z najbardziej dochodowych i popularnych gier mobilnych na świecie. W listopadzie 2020 roku TiMi Studios ogłosiło, że produkcja ta przekroczyła barierę 100 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Poza tym w minionych 12 miesiącach Honor of Kings wygenerowało łączne przychody na poziomie 2,5 miliarda dolarów. W segmencie gier mobilnych lepsze wyniki miało w 2020 roku tylko PUBG Mobile.

CZYTAJ TEŻ: Zapomniana w Europie, kochana w Azji. Arena of Valor w 2020 roku