fot. ESL/Stephanie Lieske

Av3k pauzuje, inni grają. Dziś trzecia kolejka Quake Pro League

W trakcie dwóch pierwszych kolejek Quake Pro League Stage 2 Maciej „Av3k” Krzykowski sięgnął po dwa zwycięstwa. Dziś jednak podczas kolejki trzeciej Polak nie przedłuży swojej dobrej passy – a wszystko dlatego, że tym razem będzie on pauzować.

To otwiera przed innymi zawodnikami rywalizującymi w europejskiej dywizji szansę, by Polaka dogonić lub zwiększyć nad nim przewagę. W tej drugiej sytuacji jest np. przewodzący obecnie starokontynentalnej stawce Adrián „RAISY” Birgány, który w trakcie drugiego etapu QPL nie stracił nawet jeszcze mapy. I niewykluczone, że dziś też jej nie straci, bo jego przeciwnikiem będzie prezentujący się ostatnimi czasy bardzo przeciętnie Sebastian „Spart1e” Siira. Okazji, by przebić się w górne rejony tabeli, poszukają natomiast Marcel „k1llsen” Paul oraz Anton „Cooller” Singov – Niemiec zmierzy się z Garethem „GaRpYm” Marshallem, zaś Rosjanin zagra z Kirillem „cnz-em” Golubjovem.

Sporo dziać się będzie za oceanem, gdzie czekają nas aż cztery pojedynki. Oczy kibiców z pewnością zwrócone będą ze szczególną uwagą w stronę Shane’a „raphy” Hendrixsona i Tima „DaHanGa” Fogarty’ego. Duet z Teamu Liquid na razie nie ma sobie równych i trudno oczekiwać, że Filipe „nosfa” Barbosa oraz Kyle „dramiS” Simard zdołają zatrzymać przynajmniej jeden z dwóch trybików tej perfekcyjnie naoliwionej maszyny. W międzyczasie David „ZenAku” Addati postara się na dłużej zadomowić w czołówce, w czym może mu pomóc Justin „Effortless” Yergeau, zaś Michael „dooi” Dewey i Maximiliano „maxter” Gonzalez powalczą o pierwsze zwycięstwo.

Harmonogram trzeciej kolejki prezentuje się następująco:

24 stycznia
16:00 Spart1e vs RAISY BO3
17:00 dooi vs cha1n BO3
18:00 ZenAku vs Effortless BO3
19:00 GaRpY vs k1lssen BO3
20:00 rapha vs nosfa BO3
21:00 cnz vs Cooller BO3
22:00 DaHanG vs dramiS BO3

Wszystkie mecze Quake Pro League Season 2 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Uczestnicy DH Open January w Ameryce Północnej już w komplecie

Tak jak w Europie, tak i w Ameryce Północnej wszystko jest już jasne. Wczoraj w regionie tym dobiegły bowiem końca zamknięte eliminacje, co oznacza, ż...