O tym, że FPX po wielu miesiącach przerwy chce znowu zaznaczyć swoją obecność na scenie Counter-Strike'a, wiadomo było od dawna. Od dawna też chińską organizację łączono z zawodnikami reprezentującymi do niedawna GODSENT. Ba, już w grudniu mówiono nawet o osiągniętym porozumieniu w sprawie transferu wspomnianej ekipy, niemniej oficjalne potwierdzenie takiego ruchu otrzymaliśmy dopiero dziś.

W ten sposób pod skrzydła FPX trafili Jesse "⁠zehN⁠" Linjala, Pavle "⁠Maden⁠" Bošković, Martin "⁠STYKO⁠" Styk oraz Asger "⁠Farlig⁠" Jensen. Jak nietrudno zauważyć, to tylko czterej gracze. Obsada piątego fotela nadal pozostaje bowiem nieznana, aczkolwiek od pewnego czasu mówi się, że nowym prowadzącym międzynarodowego składu miałby zostać Chris "⁠chrisJ⁠" de Jong. Przypomnijmy, że Holender dopiero co wylądował na ławce rezerwowych mousesports, co na pewno ułatwi potencjalne rozmowy transferowe. Czy więc to faktycznie on zasili drużynę? Nie wiadomo, kiedy się tego dowiemy, aczkolwiek sama formacja w krótkim komunikacie nakazała nam "zachować czujność w kwestii ostatniego elementu układanki", co wskazywałoby, że ogłoszenie piątego zawodnika nastąpi prędzej niż później.

Po kilku miesiącach zaawansowanych rozmów i negocjacji z kilkoma organizacjami esportowymi oraz zawodnikami możemy w końcu z dumą zaprezentować nasz nowy skład CS:GO. Naprawdę wierzymy, że wraz z rdzeniem byłej drużyny GODSENT będziemy w stanie osiągnąć nasze cele na 2021 rok – przyznał Petar "⁠peca⁠" Marković, General Manager of EU operations w FPX. Co ciekawe, debiut podopiecznych Jonatana "⁠Devilwalk⁠a" Lundberga w nowych barwach nastąpi już w środę, bo to właśnie wtedy wystartuje DreamHack Open January 2021, na które to zawody drużyna otrzymała zaproszenie. Najprawdopodobniej zobaczymy ją również podczas trzeciego sezonu Flashpointa, którego data startu nie jest jeszcze znana. A co potem? Być może Major, bo obecnie zawodnicy w rankingu RMR zajmują miejsce premiowane awansem.

W tej sytuacji skład FPX prezentuje się następująco:

  • Jesse „zehN⁠” Linjala
  • Martin „⁠STYKO⁠” Styk
  • Pavle „Maden’ Bošković
  • Asger „Farlig⁠” Jensen
  • Jonatan „⁠Devilwalk” Lundberg – trener