fot. Illuminar Gaming

ESCA postraszyła, ale to za mało. Illuminar nadal niepokonane w Ultralidze

Świetna passa Illuminar Gaming w piątym sezonie Alior Bank Ultraligi wciąż trwa! W ostatnim dzisiejszym meczu iHG pokonało Team ESCA Gaming i dołączyło do AGO ROGUE i 7more7 Pompa Teamu na samym szczycie tabeli.

Illuminar Gaming 1:0 Team ESCA Gaming
Melonik
Sylas
Jaqen
Ornn
papatabachi
Lillia
Sh4dow Us
Gragas
Czajek
Lucian
Domoles
Yone
Odi11
Miss Fortune
Harpoon
Aphelios
Czypsy
Alistar
Meleks
Lulu

Mecz na dobre rozpoczął się w szóstej minucie, kiedy to Team ESCA Gaming zainicjował walkę przy pierwszym smoku. Pierwszą eliminację zgarnął Franciszek „Harpoon” Gryszkiewicz, a w całym zamieszaniu padły łącznie aż cztery eliminacje – po dwie dla każdej drużyny.

W kolejnych minutach zespoły również dzieliły się zasobami. Wojciech „papatabachi” Kruza zgarniał większość obozów z dżungli, a na konto ESCA wpadły dwa pierwsze smoki i Herold. Sytuacja na mapie pozostawała nierozstrzygnięta.

Momentem przełomowym dla wyniku meczu była 23. minuta. Zawodnicy ESCA nierozważnie zaatakowali wieżę poziomu pierwszego na midzie, a błąd ultraligowych nowicjuszy boleśnie wytknęli papatabachi i Dawid „Melonik” Ślęczka, eliminując aż czterech rywali. W rezultacie iHG zdobyło Barona Nashora, ale TEG odpowiedział zgarnięciem czwartego smoka, który oznaczał Duszę Smoka Górskiego dla podopiecznych Piotra „Inci” Leszczyńskiego. Mimo czterech tysięcy sztuk złota przewagi Illuminar nadal nie mogło być pewne triumfu.

Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane w 30. minucie. Kameleony zdecydowały się na ryzykowne podejście pod Barona Nashora, a gracze iHG znów wykazali się doświadczeniem i zimną krwią, masakrując rywali. Nie potrzeba było nawet fioletowego wzmocnienia – Czajek i spółka powędrowali prosto na czerwoną bazę.

Już jutro kolejne mecze w ramach Alior Bank Ultraligi. Już o 17:30 iHG zmierzy się z Komil & Friends, co prawdopodobnie oznacza, że reprezentanci Oka skończą drugi tydzień rozgrywek na pierwszym miejscu w tabeli. Stream będziecie mogli obejrzeć w serwisach Twitch oraz YouTube, a także w telewizji. Po wszystkie szczegóły dotyczące mistrzostw Polski zajrzyjcie do naszej relacji tekstowej, do której odnośnik zamieszczamy poniżej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Problemy nie zatrzymały PMGC 2020. Zawodnicy Nova XQF nowymi mistrzami świata w PUBG Mobile

Start finałów PUBG Mobile Global Championship 2020 zaplanowano na 21 stycznia. Niestety dzień przed oficjalnym początkiem tego wydarzenia zaczęły napł...