STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Znamy szczegóły cyklu DH Open – siedem turniejów, w listopadzie powrót imprez na żywo

W ubiegłym tygodniu ESL Gaming ujawniło swoje plany związane z głównymi turniejami na 2021 rok. Ale to nie koniec ogłoszeń – dziś ESL i DreamHack wspólnie zaprezentowały harmonogram imprez spod szyldu DreamHack Open, które odbędą się w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Co szczególnie istotne, DH Open nadal będzie częścią całego ekosystemu ESL Pro Tour. Oznacza […]

W ubiegłym tygodniu ESL Gaming ujawniło swoje plany związane z głównymi turniejami na 2021 rok. Ale to nie koniec ogłoszeń – dziś ESL i DreamHack wspólnie zaprezentowały harmonogram imprez spod szyldu DreamHack Open, które odbędą się w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Co szczególnie istotne, DH Open nadal będzie częścią całego ekosystemu ESL Pro Tour. Oznacza to, że uczestnicy poza pulą nagród, która w 2021 roku wyniesie łącznie 700 tysięcy dolarów, walczyć będą także o rankingowe punkty, które będą miały znaczenie podczas rozdawania zaproszeń na kolejne zawody, także te bardziej prestiżowe o statusie Masters oraz Championship. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że z uwagi ograniczeń związanych z sytuacją zdrowotną na świecie pięć pierwszych przystanków DreamHack Open rozgrywane będzie tylko w sieci i z podziałem na regiony. Niemniej już w listopadzie ESL Gaming zamierza zorganizować w Atlancie pierwszy turniej na żywo, ale ostatecznie wszystko zależeć będzie od dalszego rozwoju kwestii pandemii.

Pierwszy online’owy DreamHack Open w 2021 roku stanowi kluczową dla CS:GO część cyklu ESL Pro Tour – przyznał Shaun Clark, ESL Pro Tour Director w ESL Gaming. – ESL i DreamHack dzielą tę samą wizję jeżeli chodzi o tworzenie otwartego ekosystemu, który za sprawą podążania ścieżką „od zera do bohatera” zapewnia aspirującym graczom platformę do osiągnięcia sukcesu. Jeżeli chodzi o to, co ogłosiliśmy, to jesteśmy podekscytowani faktem, że udało nam się opublikować całoroczny harmonogram rywalizacji wraz z drogą powrotu do turniejów na żywo – dodał.

Kalendarz DH Open na 2021 roku zainaugurował DreamHack Open January 2021 roku, którego pierwsze mecze rozegrano wczoraj. Więcej informacji o tej imprezie znaleźć można w naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekstremalnie szybkie dyski SSD od CORSAIR – premiera nowych M.2 NVMe 4.0, MP600 CORE i MP600 PRO

CORSAIR, światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń peryferyjnych dla graczy oraz części i akcesoriów komputerowych, wprowadził do sprzedaży trzy...