fot. Team Vitality

Dwukrotny mistrz świata w piłce ręcznej generalnym menadżerem Vitality

Dziś Team Vitality obwieścił, że kadrę zarządzającą francuskiej organizacji zasilił nabytek naprawdę sporego kalibru. Nowym pracownikiem popularnych Pszczół został bowiem Bruno Martini, dwukrotny mistrz świata w piłce ręcznej, który objął stanowiska generalnego menadżera ds. esportu.

Jest wiele ważnych czynników, które wpływają na postawę, ducha drużyny, sprawność fizyczną, zdrowie psychiczne, wsparcie itd. i kluczowe jest to, by nasi gracze mieli pewność, że wszystkie te czynniki pozwolą im grać coraz lepiej jako drużynie. To moja pierwsza praca w esporcie, jednakże marka Team Vitality oraz posiadana przez organizację infrastruktura ogromnie mi zaimponowały. Jestem bardzo podekscytowany tym nowym wyzwaniem, jakim jest wykorzystywanie mojego doświadczenia przy budowie odpowiednich struktur dla zawodowych sportowców i przełożenie go na świat esportu – przyznał Martini w oficjalnym oświadczeniu.

50-letni Francuz ma za sobą bogatą profesjonalną karierę w świecie piłki ręcznej. W trakcie blisko dwudziestoletniej przygody ze szczypiorniakiem występował jako bramkarz we Francji, Hiszpanii i Niemczech, sięgając po kilka mistrzowskich tytułów, a także wygrywając w 2003 roku Ligę Mistrzów. Ponadto rozegrał on ponad 200 spotkań we francuskiej kadrze narodowej, z którą dwukrotnie – w 1995 i 2001 roku – mógł świętować zdobycie mistrzostwa świata. Po przejściu na emeryturę Martini pozostał przy swojej dyscyplinie i przez jedenaście lat pełnił funkcję generalnego menadżera Paris Saint-Germain, pomagając stołecznej ekipie w staniu się jedną z najlepszych drużyn na Starym Kontynencie.

W Teamie Vitality podchodzimy do kwestii prezencji w grze na poważnie, jednak nasi gracze to profesjonaliści i by mogli oni rywalizować na najwyższym możliwym poziomie musimy im zapewnić każdą możliwą przewagę. Dlatego też szukałem byłych profesjonalnych sportowców z doświadczeniem w zarządzaniu i nie sądziłem, że uda mi się znaleźć kogoś z tak imponującym CV, jak Bruno. Nie mogę się już doczekać, by zobaczyć, co wniesie on do Teamu Vitality – zapewnił Fabien „Neo” Devide, prezes i współzałożyciel organizacji.

W Vitality Martini nadzorować będzie program oraz całą filozofię wydajnościową, która dotyczy m.in. fizycznego i psychicznego samopoczucia. Jego doświadczenie ma pomóc w ustaleniu odpowiednich nawyków w kwestii całego stylu życia, czyli także cyklu snu, odżywiania i zarządzania stresem. Dlatego też 50-latek pracować będzie w ośrodku treningowym organizacji na legendarnym paryskim Stade de France, ale jednocześnie zamierza on również towarzyszyć graczom podczas najważniejszych imprez oraz poświęcać część swojego czasu na działania w Berlinie, gdzie stacjonują zespoły League of Legends.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mikyx: Teraz przykuwamy większą uwagę do tego, co się dzieje w LPL i LCK

Podczas pierwszego tygodnia League of Legends European Championship G2 Esports rozegrało trzy mecze i wygrało wszystkie trzy. Z rezultatu tego zawodni...