STS
fot. Valve

Majora nie było, ale naklejki są! Valve wprowadza nowe przedmioty i zmiany w cyklu RMR CS:GO

W roku 2020 nie było ani jednego Majora w Counter-Strike’a: Global Offensive. Drużyny przez długi czas walczyły jednak w zawodach z cyklu Regional Major Rankings o jak najwyższe rozstawienie, a co za tym idzie awans na najważniejsze zawody w roku. Valve, chcąc wynagrodzić im ten trud, postanowiło dodać do CS:GO specjalne kapsuły. Ponadto twórcy legendarnego FPS-a ogłosili istotne zmiany i poprawki w systemie RMR.

Nowe naklejki drużyn w CS:GO

W grze pojawiły się zestawy naklejek 2020 CS:GO RMR, w których trafić możemy w sumie na 24 loga zespołów. I nie są to zespoły przypadkowe, wszak amerykańska firma wybrała je na podstawie rankingów RMR, a więc mamy do czynienia z drużynami, które zagrałyby na ubiegłorocznym Majorze, gdyby tylko ten doszedł do skutku.

CZYTAJ TEŻ:
Aktualizacja CS:GO – dodatkowe pieniądze dla drużyn z mniejszą liczbą graczy, naklejki RMR 2020

W kapsule 2020 CS:GO RMR Legends znalazły się naklejki FURII Esports, Evil Geniuses, Teamu Vitality, Heroic, Ninjas in Pyjamas, Natus Vincere, Teamu Spirit i 100 Thieves. Zestaw Contenders zawiera przedmioty związane z Virtus.pro, ESPADĄ, FaZe Clanem, TYLOO, Gen.G Esports, BOOM Esports, Renegades i North. Z kolei w Challengers znajdziemy loga Astralis, Fnatic, Nemigi Gaming, GODSENT, Teamu Liquid, BIG, OG i G2 Esports. Co istotne, 50% przychodu ze sprzedaży wspomnianych kapsuł trafi na konta wymienionych drużyn.

Turnieje CS:GO RMR w 2021 roku

Jakiś czas temu zapowiedziano, że w tegorocznego Majora CS:GO zorganizuje firma PGL, a sam turniej odbędzie się jesienią w Sztokholmie. Zanim jednak do niego dojdzie, trzeba wyłonić uczestników.

Ranking RMR z ubiegłego roku nie będzie miał niemalże żadnego znaczenia w kwestii awansu na szwedzkie zawody. Niemalże to słowo kluczowe, bo Valve postanowiło ponownie wynagrodzić wspomniane wcześniej zespoły. Ekipy z grupy Legends dostaną 600 punktów do tegorocznego zestawienia, Challengers otrzymają 300, zaś Contenders 100.

CZYTAJ TEŻ:
Valve ukarało trenerów, którzy korzystali z coach buga! Bany od jednego Majora do dożywocia

Uczestnicy zawodów kwalifikacyjnych do Majora CS:GO od teraz będą mogli zgłosić nie tylko pięciu graczy i trenera, ale także szóstego zawodnika. Warunkiem jest jednak, aby ten nie był członkiem lub rezerwowym żadnego innego zespołu. Drużyny będą mogły wprowadzić gracza z ławki do głównego składu między mapami lub meczami, ale muszą się liczyć z tym, że stracą 20% punktów uzyskanych na danych zawodach RMR. Ponowna zmiana (przywrócenie zawodnika przesuniętego na ławkę do podstawowego składu i przesunięcie rezerwowego na ławkę) nie poskutkuje żadną karą, ale jeśli zespół raz jeszcze zdecyduje się skorzystać ze swojego zmiennika, to otrzyma kolejne ujemne punkty – tym razem 20% zostanie odjęte od pozostałych 80%, a więc ekipa otrzyma 64% punktów.

Ostatnia zmiana dotyczy natomiast tego, kto może być obecny w pokojach graczy i na serwerze podczas meczów rozgrywanych w ramach RMR. Valve zastrzegło, że w trakcie takich spotkań może się tam znajdować wyłącznie pięciu zawodników. Trenerzy, menadżerowie lub inni członkowie zespołów nie mają na to pozwolenia.

Pełną listę zasad dotyczących cyklu RMR w 2021 roku znajdziecie tutaj.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
CS:GO Counter-Strike: Global Offensive grafika wallpaper

Aktualizacja CS:GO – dodatkowe pieniądze dla drużyn z mniejszą liczbą graczy, naklejki RMR 2020

Jeszcze przed końcem stycznia Valve zaskoczyło nas naprawdę znaczącą aktualizacją Counter-Strike'a. Tym razem twórcy nie ograniczyli się wyłącznie do...