Mimo niesprzyjających okoliczności Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra także i w tym roku! A skoro tak, to oczywiście nie mogło zabraknąć i organizacji oraz osób związanych ze środowiskiem esportowym, które postanowiły wesprzeć szczytny cel.

Do tegorocznego grania z orkiestrą włączył się m.in. PACT. Rodzima formacja przekazała na aukcję unikatowe koszulki wykonane przez firmę 7more7, które ostatecznie nigdy nie weszły do sprzedaży. W sumie zakupić można sześć koszulek, na których znalazły się nicki lunAtica, darko, Sobola, Goofy'ego, MINISE'A i VinSa. Co znaczące, każdy z t-shirtów został podpisany. Podobną inicjatywą wykazała się także międzynarodowa organizacja G2 Esports. Ona z kole udostępniła nową koszulkę wyprodukowaną przez adidasa, na której podpisał złożył założyciel ekipy, Carlos "ocelote" Rodríguez, ale także i reprezentujący jej barwy gracze VALORANTA, Patryk "paTiTek" Fabrowski i Aleksander "zeek" Zygmunt. Link do licytacji znaleźć można POD TYM ADRESEM.

A może interesuje was t-shirt prosto z Intel Extreme Masters Katowice 2019? Dobrze się więc składa, bo taką koszulkę w rozmiarze M na aukcji  dla WOŚP wystawiła Karolina Kałużyńska z agencji Gameset. Zainteresowani mogą wziąć udział w licytacji POD TYM ADRESEM. Niemniej i nie samą odzieżą człowiek żyje – z prawdziwym rarytasem dla fanów Rainbow Six: Siege przyszedł bowiem polski oddział Ubisoftu, który przekazał na rzecz fundacji cztery medale wyprodukowane na potrzeby pierwszej odsłony Rainbow Six Polish Masters 2020, czyli krajowych mistrzostw. Link do aukcji owych pamiątek znaleźć można POD TYM ADRESEM.

Warto w tym miejscu wspomnieć także o charytatywnych turniejach League of Legends oraz Hearthstone'a, za które odpowiada MGA esports. Te oglądać można w serwisie Twitch, a przy okazji istnieje też możliwość dorzucenia się do specjalnie stworzonej z tej okazji wirtualnej skarbonki, która znajduje się POD TYM ADRESEM.

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy datki będą zbierane tym razem na rzecz laryngologi, otolaryngologi i diagnostyki głowy. W momencie pisania tego tekstu fundacji udało się zgromadzić już blisko 43 miliony złotych.