Pierwszy polski lan w 2021 roku już za nami. Dziś dobiegło końca x-kom Dell 2 versus 2 Showdown by GG League, które zakończyło się triumfem duetu reprezentantów Anonymo Esports – Pawła "innocenta" Mocka oraz Kacpra "Kylara" Walukiewicza.

Drugi dzień zmagań zainaugurowała półfinałowa potyczka pomiędzy Dominikiem "GruBym" Świderskim i Kubą "Markosiem" Markowskim a Jarosławem "pashąBicepsem" Jarząbkowskim i Januszem "Snaxem" Pogorzelskim. Ostatecznie gorzką pigułkę porażki musieli przełknąć dwaj byli reprezentanci Virtus.pro, którzy polegli w starciu z młodszymi od siebie rywalami 0:2. O wiele więcej emocji przyniósł nam drugi półfinał – w nim innocent i Kylar musieli zmierzyć się z Michałem "MICHEM" Müllerem i Pawłem "dychą" Dychą. Zwycięzców poznaliśmy dopiero po trzech mapach i okazali się nimi właśnie przedstawiciele Anonymo, zaś MICHOWI i dysze na osłodę pozostało trzecie miejsce wywalczone później przeciwko Snaxowi i pashy.

Zwieńczeniem warszawskiej imprezy był jednak wielki finał, w którym naprzeciw siebie stanęli GruBy i Markoś oraz wspomniani już innocent i Kylar. Stawką tego meczu była główna nagroda w wysokości 20 tysięcy złotych, która koniec końców padła łupem Mocka i Walukiewicza. Ci bowiem zaczęli decydujący pojedynek od w miarę bezproblemowego zwycięstwa 16:10 na aim_pistol, ale potem przyszła pora na Inferno. Tam Świderski i Markowski postawili zdecydowany opór i wydawało się nawet, że to oni będą górą. Niemniej gracze Anonymo w odpowiednim momencie przebudzili się i doprowadzili do dogrywki, by w niej przechylić potem szalę na swoją stronę wynikiem 19:17.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli nagród x-kom Dell 2 versus 2 Showdown by GG League prezentują się następująco:

1. innocent & Kylar 20 000 zł
2. GruBy & Markoś 10 000 zł
3. dycha & MICHU 6 000 zł
4. pashaBiceps & Snax 4 000 zł
5-6. F1KU & Furlan, SZPERO & ponczek 3 000 zł
7-8. Angelka & Haniaa, NEO & TaZ 2 000 zł