STS
fot. x-kom AGO

Elazer poznał pierwszego rywala podczas turnieju StarCrafta II na IEM Katowice 2021

Tegoroczne Intel Extreme Masters Katowice to nie tylko Counter-Strike – tradycyjnie odbędą się także zawody StarCrafta II. Niemniej tym razem polska reprezentacja będzie nad wyraz skromna i ograniczy się do zaledwie jednego zawodnika, Mikołaja „Elazera” Ogonowskiego.

Reprezentant x-komu AGO swoją przygodę z imprezą rozpocznie od Ro36. W pierwszej rundzie tej fazy przyjdzie mu zmierzyć się z Lee „Bunnym” Jae-seonem, który ma za sobą dość przeciętny sezon, a i rok temu w Katowicach nie zachwycił. Schody zaczną się dopiero w kolejnej serii starć, w której polski Zerg natrafi na Diego „Kelazhura” Schwimera lub też Parka „Armaniego” Jin Hyuka. Pierwszy to jeden z najlepszych graczy Ameryki Łacińskiej, który swoją dobrą postawą wywalczył sobie angaż w Teamie Liquid. Drugi natomiast to półfinalista ubiegłorocznego Global StarCraft II League Season 3.

Co ciekawe, w Ro36 zobaczymy też m.in. Sashę „Scarlett” Hostyn, która na katowickiego IEM-a powraca po dłuższej przerwie. Kanadyjka swoją przygodę z zawodami zacznie od potyczki z jedynym reprezentantem Chin w tym etapie – Huangiem „Cyanem” Minem. Już w tak wczesnej fazie pojawi się również ubiegłoroczny ćwierćfinalista, Kim „sOs” Yoo. Koreański Protoss miniony rok może spisać raczej na straty, ale na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Pierwszym sprawdzianem dla 27-latka będzie starcie z Seanem „Probem” Kempenem, Australijczykiem, który na IEM Katowice nigdy jeszcze nie przeszedł przed Ro76.

Pary pierwszej rundy Ro36 IEM Katowice 2021 prezentują się następująco:

vs vs
Armani Kelazhur Bunny Elazer
vs vs
uThermal RagnaroK Cyan Scarlett
vs vs
DRG Has Dream ByuN
vs vs
Nice Hurricane Probe sOs

Turniej StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 odbędzie się między 20 a 28 lutego i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów. Mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV na kanałach, które znajdują się pod tym i pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy pozostają przy życiu. Jutro ostatnia szansa na awans do play-offów Snow Sweet Snow

Nie było łatwo, ale się udało – zarówno Izako Boars, jak i PACT mimo niekorzystnej sytuacji zdołały obronić się przed eliminacją i już jutro podczas p...