Zarówno fani, jak i gracze FaZe Clanu na pewno nie wspominają minionego roku najlepiej. Kolejne roszady kadrowe i brak stabilizacji zdecydowanie nie pomogły w osiąganiu zadowalających rezultatów na scenie Counter-Strike: Global Offensive. Najbardziej bolesna była w tym wszystkim utrata dotychczasowej gwiazdy, Nikoli "NiKo" Kovača, który postanowił kontynuować karierę w G2 Esports.

Wygląda jednak na to, że zespół po kilku miesiącach niepewności znalazł w końcu następcę Bośniaka. Ma nim być pozyskany przed kilkoma dniami Russel "Twistzz" Van Dulken, który zajął miejsce Markusa "Kjaerbyego" Kjærbyego. – To będzie nasza supergwiazda – będzie grać na pozycji NiKo. Dzięki temu będzie mógł pokazać pełnię swoich możliwości – zachwalał nowego kolegę w rozmowie z serwisem Cybersport.ru Marcelo "coldzera" David. – Twistzz jest fantastycznym graczem. Wybraliśmy go z dwóch głównych powodów: jego doskonałe zrozumienie gry i jego angielski. Moim zdaniem lepiej wkomponuje się w zespół niż Kjaerbye. Oczywiście bardzo lubię Markusa jako zawodnika, ale musieliśmy dokonać zmiany, bo ostatnie wyniki drużyny pozostawiały wiele do życzenia – dodał.

Już teraz wiadomo jednak, że przyjście Kanadyjczyka nie będzie jedyną w najbliższym czasie roszadą w szeregach FaZe. – Kolejnym krokiem będzie zastąpienia olofmeistera, który zamierza zakończyć karierę. On nie chce już grać w Counter-Strike'a – ogłosił David. W tej sytuacji drużyna zamierza więc zapełnić w końcu istniejącą już od dawna lukę na pozycji prowadzącego. – Szukamy kapitana. Nazwisko nowego zawodnika ogłosimy w marcu lub kwietniu. Oczywiście nie mogę wymienić kandydatów, ale po tej zmianie staniemy się bardziej stabilni i przestaniemy tak często dokonywać zmian w składzie – stwierdził 26-latek. Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna z powrotem do FaZe łączono Finna "karrigana" Andersena, którego umowa z mousesports wygaśnie w marcu.

Jednocześnie międzynarodowa ekipa CS:GO chce także odbudować sztab szkoleniowy. W tym celu na stanowiska trenera ma powrócić Robert "RobbaN" Dahlström, który odpowiadał już za wyniki FaZe między lutym 2016 roku a styczniem roku 2019, a obecnie czeka, aż wygaśnie jego ban od ESIC. – Naszym trenerem będzie RobbaN. Czekamy tylko na wygaśnięcie jego bana – zostało chyba jeszcze około miesiąca. Już teraz pomaga nam w treningach, ale na turniejach na razie nie ma takiej możliwości. Niemniej do momentu zakończenia jego zawieszenia będziemy mieć już pełny skład. Ponadto szukamy też psychologa, który pomógłby nam w rozwiązaniu niektórych z naszych problemów. On również dołączy do drużyny, gdy rozwiążemy już problem piątego zawodnika – wyjawił coldzera.

Biorąc pod uwagę powyższe zapowiedzi, wygląda na to, że podczas Intel Extreme Masters Katowice 2021 FaZe pokaże nam się jeszcze bez nowego piątego zawodnika. Tego najprawdopodobniej zobaczymy w akcji dopiero przy okazji startu 13. sezonu ESL Pro League – podczas tych rozgrywek do dyspozycji drużyny będzie także RobbaN, którego zawieszenie kończy się 13 marca.