Od kilku dni w mediach społecznościowych krążyły informacje, że Yasin "Nisay" Gök, który swego czasu przewodził europejskiemu rankingowi VALORANTA, został zbanowany przez Riot Games. Początkowo sam zawodnik dementował te doniesienia, dziś jednak zostały one przez niego potwierdzone.

Początkowo Gök utrzymywał, że z nieznanych mu przyczyn został zdegradowany z rangi Promienistego na Nieśmiertelnego. W związku z tym skontaktował się on z oddziałem Riotu odpowiadającym za walkę z oszustwami, by wyjaśnić sytuację. Jak się okazało, Turek został oskarżony o korzystanie z nieuczciwego oprogramowania podczas matchmakingu, za co został na niego nałożony przez twórców gry dwunastomiesięczny ban. Sam zainteresowany twierdzi jednak, że jest niewinny.

Nie jestem na tyle głupi, by oszukiwać podczas matchmakingu tylko dlatego, że jestem na poziomie Promienistym – przyznał Nisay w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. – Powiedziano mi tylko, że nie spotkano się z niczym takim podczas żadnego turnieju od Riotu. Wszystko to trwało długo i w tym czasie ciągle wymienialiśmy się z Riotem informacjami. Gdy zapytałem ich, jakich programów używałem, by pokazali mi dowody, bo rosła presja społeczności, oni odmówili – dodał.

Na dalszy rozwój wypadków nie czekał natomiast Beşiktaş Esports, którego barw Gök bronił od końca listopada ubiegłego roku. Stambulska organizacja już teraz poinformowała o natychmiastowym rozwiązaniu kontraktu z zawodnikiem i w najbliższym czasie ma podać więcej szczegółów na temat przyszłości swojej drużyny VALORANTA, która jeszcze półtora tygodnia temu przy wsparciu Nisaya stanęła na najniższym stopniu podium turnieju VERSUS LEGENDS.