STS
fot. twitter.com/rblz_vejrgang

Pół tysiąca wygranych z rzędu i końca nie widać. Vejrgang cały czas zachwyca w FIFIE 21

Kiedy Anders Vejrgang wygrał 100 spotkań z rzędu w Lidze Weekendowej FUT, zaczęły się o nim rozpisywać branżowe media. To wtedy 14-letni Duńczyk wzbudził zaciekawienie wśród wielu obserwatorów, a zarazem zazdrość w środowisku graczy, którzy nie mogli uwierzyć, że ten młody zawodnik jest w stanie osiągać tak znakomite rezultaty. Z tygodnia na tydzień Vejgrang zachwycał jeszcze bardziej, aby dziś przebić barierę 500 wygranych meczów.

W jaki sposób Duńczyk tego dokonał nie wie nikt. Z pewnością jednak jest to wydarzenie bez precedensu w całej historii serii FIFA. Już w grudniu 2020 roku Vejrgangowi udało się bowiem pobić poprzedni rekord świata, który wynosił 298 spotkań bez porażki z rzędu. Teraz natomiast bilans młodego zawodnika wynosi już 510-0 i nic nie wskazuje na to, że genialna passa zostanie w najbliższym czasie przerwana.

Jeśli liczby Vejrganga nie robią na kimś wrażenia, to warto przypomnieć, że utalentowany Duńczyk ma na swoim koncie także wygrane z najlepszymi zawodnikami świata. Dwa miesiącu temu pokonał on np. Mohammeda „MoAubę” Harkousa, mistrza świata w FIFIE 19, któremu strzelił aż 7 goli. Ponadto swoją pierwszą serię trzydziestu wygranych gier z rzędu Vejrgang zanotował już jako dwunastolatek.

Pozostaje pytanie, kiedy zawodnik RBLZ Gaming w końcu zostanie pokonany. Tego nie wiemy, ale z pewnością jego pierwsza porażka w Lidze Weekendowej FUT będzie sporym wydarzeniem. Jako obserwatorzy możemy natomiast żałować faktu, że na debiut Andersa Vejrganga w Bundeslidze, w której gra jego drużyna, będziemy musieli poczekać jeszcze ponad rok. Aby prezentować swój zespół w oficjalnych rozgrywkach, młody zawodnik musi bowiem ukończyć szesnaście lat. Do tego czasu pozostaje mu więc szlifowanie swoich umiejętności w trybie Ultimate Team lub rozgrywanie mniej ważnych turniejów towarzyskich.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Faker, All-Star 2018

DWG KIA wciąż na szczycie, cieszy się również T1. Czwarty tydzień LCK zakończony

Czwarta kolejka League of Legends Champions Korea dobiegła dziś końca. Czas więc po raz kolejny zerknąć w sytuację w czołowej południowokoreańskiej li...