Po trzecim tygodniu wiosennego splitu League of Legends European Championship sytuacja Astralis jest daleka od ideału. Podopieczni duńskiej organizacji z siedmiu dotychczas rozegranych meczów wygrali tylko jeden i z bilansem 1-6 zajmują dziewiątą lokatę ex aequo z Teamem Vitality. Na tym problemy AST jednak się nie kończą – dziś dowiedzieliśmy się o zmianie w drużynie, ale, jak informuje organizacja, niewywołanej słabymi rezultatami w lidze.

Erlend "Nukeduck" Holm od dziś nie jest już głównym midlanerem zespołu. Norweg bierze przerwę od gry w LEC z osobistych względów, jak możemy wyczytać w oświadczeniu Astralis. Czym są dokładnie te powody – tego nie wiadomo. Wiemy natomiast, kto zajmie miejsce 24-latka w wyjściowej piątce na kolejne mecze LEC 2021 Spring Split.

Nowym środkowym Astralis będzie Felix "MagiFelix" Boström, którego mogą kojarzyć fani regionalnych lig, a w szczególności kibice Fnatic Rising. Ostatnie dwa lata Szwed spędził właśnie w akademii Fnatic, z którym zdobył kilka mistrzostw brytyjskiej ligi oraz miał okazję wystąpić czterokrotnie na European Masters. MagiFelix ma za sobą również debiut w LEC, aczkolwiek w czołowej europejskiej lidze LoL-a rozegrał jak dotąd dokładnie jedno spotkanie.

20-latek związał się z organizacją kontraktem do 31 marca. Niewykluczone jednak, że Nukeduck wróci wcześniej. – Czas powrotu Nukeducka jest na chwilę obecną nieznany i nie możemy się doczekać, by zobaczyć go znów w akcji – czytamy w oświadczeniu.

Rywalami Astralis w czwartym tygodniu LEC 2021 Spring Split będą FC Schalke 04 oraz Misfits Gaming, zajmujące odpowiednio drugą i ósmą lokatę w klasyfikacji. Mecz z Schalke zainauguruje tę kolejkę fazy zasadniczej, natomiast potyczka z MSF zaplanowana jest na sobotę na godzinę 18:00. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących LEC 2021 Spring Split znajdziecie w naszej relacji tekstowej: