STS
fot. Electronic Arts

Apex Legends zmierza na urządzenia mobilne. Najpierw trafi do Chin

Jakiś czas temu informowaliśmy was, że gra Apex Legends trafi na nowe platformy. Tytuł już 9 marca wyląduje na konsoli Nintendo Switch. Teraz potwierdziły się doniesienia, że gra szykowana jest również na urządzenia mobilne i na nasze telefony trafi ma trafić już w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Według informacji produkcja Electronic Arts w pierwszej kolejności wydana zostanie w Chinach. Następnie mobilną wersję Apex Legends do testów dostaną Japończycy. Jeśli gra się przyjmie to prawdopodobnie szybko zostanie udostępniona także w innych regionach świata. Oczywiście produkt tak jak w przypadku wersji znanych z komputerów i konsol będzie całkowicie darmowy.

Dokładna data rozpoczęcia beta testów nie jest niestety znana. Wszystkie źródła jednak zgodnie mówią już o pierwszej połowie 2021 roku. Oficjalna premiera ma mieć natomiast miejsce najpóźniej w trzecim kwartale bieżącego roku. Gra będzie dostępna na urządzeniach opartych o system iOS jak i Android.

Firmą odpowiedzialną za rozwój mobilnej wersji Apex Legends ma być Tencent. Chińskie przedsiębiorstwo ma już w swoim portfolio jeden przenośny hit z kategorii batttle royale. Jest nim bijąca rekordy popularności produkcja PUBG Mobile. Azjatycka spółka współpracuje także z Activision Blizzard jeśli chodzi o Call of Duty: Mobile.

Nie potwierdzono natomiast informacji dotyczących firmy, która zajmuje się tworzeniem gry na urządzenia mobilne. Niektórzy wskazują, że może to być studio Panic Button, które odpowiedzialne jest za wersję Apex Legends na konsole Nintendo Switch. Na potwierdzenie tych doniesień przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

pashaBiceps w obsadzie polskiej transmisji z IEM Katowice 2021

Do startu Intel Extreme Masters Katowice 2021 pozostało już zaledwie kilka dni. Organizatorzy uchylają nam więc rąbka kolejnych tajemnic związanych m....