Pora na następny tekst z cyklu "Kolejna organizacja zdecydowała się zainwestować w dywizję VALORANTA". Dziś swoje plany związane z FPS-em od Riot Games ogłosiło znane m.in. ze sceny Doty 2 i Counter-Strike'a OG, jednocześnie prezentując nowy skład.

Pod skrzydła międzynarodowej formacji trafił bowiem zespół znany jako Monkey Business, który mogliśmy oglądać już podczas niedawnego VALORANT Champions Tour 2021 Stage 1 Challengers 1. Wówczas ekipa ta zaskoczyła wszystkich, ogrywając Guild Esports i tym samym zapewniając sobie awans do kolejnej odsłony zawodów. Za tym osiągnięciem stoi m.in. trzech graczy znanych z Overwatch League – są to Kevin "TviQ" Lindström, Benjamin "uNKOE" Chevasson oraz Dylan "aKm" Bignet. Pewne powiązania z OWL, aczkolwiek natury rodzinnej, ma także Theo "OniBy" Tarlier, którego krewnym jest Terence "SoOn" Tarlier. Ostatni wolny fotel zajął natomiast Dragan "elllement" Milanović, były gracz Counter-Strike'a.

Jesteśmy niesamowicie zaszczyceni faktem, że mogliśmy dołączyć do tak legendarnej organizacji. Wyznawane przez nią wartości oraz jej wizja to coś, na co bardzo zwracaliśmy uwagę przy określaniu naszych celów. Niektórzy z nas znają już JMR-a Lunę [CEO OG – przyp. red.] od jakiegoś czasu. Nie byłoby nas tu dziś bez jego ogromnego zaufania. Oprócz wdzięczności mamy też chęć tworzenia historii oraz udowodnienia, że naprawdę jesteśmy OG – przyznał trener drużyny, Julien "daemoN" Ducros. Ten podobnie jak trzech jego podopiecznych w przeszłości pracował w Overwatch League, gdzie prowadził m.in. Paris Eternal, czyli zespół Karola "Danye" Szcześniaka.

Skład podległej OG drużyny VALORANTA prezentuje się następująco:

  • Dylan "aKm" Bignet
  •  Benjamin "uNKOE" Chevasson
  •  Kevin "TviQ" Lindström
  •  Dragan "elllement" Milanović
  •  Théo "OniBy" Tarlier
  •  Julien "daemoN" Ducros – trener